V Sigmě to Košťálovi nevyšlo a Hanou opouští předčasně. V kariéře bude pokračovat již ve svém třetím polském klubu...

V Sigmě to Košťálovi nevyšlo a Hanou opouští předčasně. V kariéře bude pokračovat již ve svém třetím polském klubu...

Slovenský středopolař Martin Košťál už dopsal svůj příběh na hanáckém Andrově stadionu. Do Olomouce přitom dorazil jako volný hráč loni v létě.

Vinou opakujících se zdravotních lapálií se však v kádru trenéra Václava Jílka neprosadil a se sportovním úsekem Sigmy se dohodl na předčasném rozvázání kontraktu.

Šestadvacetiletý křídelník se rozloučil s dotyčným prostředím s bilancí dvou ligových zápasů, jednoho pohárového střetu a tří vystoupení za hanáckou rezervu ve F:NL.

"Martina u nás zabrzdil jeho zdravotní stav. Dohodli jsme se vzájemně na ukončení smlouvy. Přejeme mu do další kariéry hodně štěstí," vzkázal na webu sigmafotbal.cz sportovní ředitel aktuálně čtvrtého celku soutěže Ladislav Minář.

Bývalý hráč Spartaku Trnava, Senice či Seredě má namířeno do druhé nejvyšší soutěže v Polsku, kde se ho ujme tamní klub Sandecja Nowy Sacz, který je po osmnácti kolech na osmnácté pozici a na jaře se bude prát o záchranu.

Adaptace by měla proběhnout bez problémů - jednak proto, že mužstvo vede jeho krajan Stanislav Varga a jednak kvůli tomu, že v posledních šesti letech v rámci Ekstraklasy prošel jak Wislou Kraków, tak Jagiellonií Bialystok.

Usor vydržel ve strukturách Slavie jen 8 měsíců. Z Edenu si nigerijského mladíka na rok půjčuje LASK Linec