Přestup do Třince beru jako posun dopředu, říká Turyna. Do Zbončákova mužstva se prý kapitán Sparty B hodí i povahově

Přestup do Třince beru jako posun dopředu, říká Turyna. Do Zbončákova mužstva se prý kapitán Sparty B hodí i povahově

Tak už je to oficiální. První zimní posilou druholigového Třince se stal dosavadní kapitán sparťanské rezervy Daniel Turyna, jenž už bude slavit své únorové pětadvacáté narozeniny na severu Moravy.

Bývalý hráč Jihlavy, Českých Budějovic a Senice, který s mužstvem trenéra Martina Zbončáka vyrazil i na kondiční soustředění do Luhačovic, se v novém působišti potkal také s pravým obráncem Michalem Szewieczkem, jehož zná ze Strahova.

Ze soudobého kádru FK Fotbal pak dobře zná i záložníka Ondřeje Machuču. "S Ondrou jsem byl v kontaktu už v průběhu podzimu, kdy jsem věděl, že se můj příchod řeší. Vyptával jsem se ho, jak to v Třinci vypadá, jak to tady chodí. Dostal jsem dobré reference, tak jsme se s manažerem rozhodli, že by bylo dobré sem přestoupit," objasnil na webu fotbaltrinec.z odchovanec Slavie, jenž byl ve své době vyměněn do Sparty za Jana Kuchtu.

Zájem třineckého vedení ho potěšil. "S panem Hrazdílkem jsme se sešli už během podzimní části, když Třinec hrál na Spartě B. Cítil jsem od něj veliký zájem, to samé i ze strany trenéra Zbončáka, který mi vzápětí volal. Přestup do Třince beru jako posun dopředu," přednesl střední útočník.

Sportovní manažer Třince Marek Čelůstka je přesvědčen o tom, že se nová posila gólově chytí i mimo metropoli. Gembický, Juřena a Holík, kteří se dohromady za celý podzim postarali o pět branek, tak budou mít nového konkurenta...

"Dan Turyna by měl vnést do naší ofenzivní hry bojovnost, kvalitu i góly. Věříme, že je bude dávat i připravovat pro ostatní spoluhráče. Má techniku i důraz, dokáže podržet míč, hodí se do více systémů hry. V útoku jsme na podzim měli problémy, snad to bude s jeho příchodem lepší. Splňuje vše, co jsme od něho očekávali, do našeho mužstva se hodí i povahově," vysvětlil onen přestupový krok funkcionář momentálně čtrnáctého týmu F:NL.

Třinečtí ho budou moci využít již v pátek 20. ledna v přípravě proti polskému mužstvu Puszcza Niepolomice.

V Sigmě to Košťálovi nevyšlo a Hanou opouští předčasně. V kariéře bude pokračovat již ve svém třetím polském klubu...