Jsme první, určitě tedy nebudeme říkat, že chceme skončit do třetího místa, avizuje šéf Plzně

Jsme první, určitě tedy nebudeme říkat, že chceme skončit do třetího místa, avizuje šéf Plzně

I když Plzeň obhajuje titul z minulé sezony a také v tomto ročníku se jí veškerá konkurence zatím kouká výhradně na záda, tu a tam zazní názory, že Viktoria hraje nekoukatelný fotbal. Jak se k těmto výkřikům staví muž zodpovědný za výkony a výsledky západočeské značky Michal Bílek?

Ryze pragmaticky. "Před Spartou jsme o sedm bodů, před Slavií o dva, to jsou fakta. Že hrajeme defenzivní fotbal? Po Spartě a Slavii jsme dali v minulé sezoně nejvíc gólů, v této jich máme nejvíc po Slavii. A že máme hru založenou na poctivém bránění? To má mít přece každý tým," upozornil webem sport.cz citovaný odborník, jehož už trenérská profese zavála i do zemí jako Kostarika, Gruzie či Kazachstán.

Věří v Doosan aréně tomu, že v následujících týdnech a měsících zopakují úspěch z předešlého soutěžního období 2021/2022? "Uvědomujeme si, že jaro bude nesmírně těžké. Máme náskok dvou bodů na Slavii, sedm na Spartu. Máme těžký los - hrajeme na Spartě, na Slavii, na Baníku, na Slovácku. Slavia se Spartou v zimě posilují, udělají maximum, aby titul získaly. Jsme ale silní, věříme si," doplnil sedmapadesátiletý expert, jenž oproti dvěma největším konkurentům upřednostňuje jádro z domácích fotbalistů. Vždy se to ostatně ukazuje dle výsledků. "Máme také poměrně dost zahraničních hráčů. Ale pořád si myslím, že jádro kabiny má být české. Když přijde sebelepší individualita, neznamená, že do týmu hned zapadne a začne předvádět skvělé výkony," sdělil šéf Kalvacha, Vydry, Květa a spol.

Bílek by rád svou plzeňskou cestu opět dotáhl až k nejvyššímu stupínku a nechce se schovávat za alibistické řeči, že mu bude stačit pobyt jen nejlepší trojce. "Dali jsme si nějaký cíl, který jsme si řekli mezi sebou. Uvidíme, jaký bude pro nás začátek jara. Bude hodně důležité, abychom hned chytili výsledky. Jsme první, určitě tedy nebudeme říkat, že chceme skončit do třetího místa. Pokud to půjde, určitě se pokusíme ligu znovu vyhrát," zakončil exreprezentační kormidelník.

Z celé Slavie se mi herně nejvíc líbí Oscar, přiznává Jurásek, jehož pozice v týmu je nyní lepší než na začátku sezony