Z celé Slavie se mi herně nejvíc líbí Oscar, přiznává Jurásek, jehož pozice v týmu je nyní lepší než na začátku sezony

Z celé Slavie se mi herně nejvíc líbí Oscar, přiznává Jurásek, jehož pozice v týmu je nyní lepší než na začátku sezony

Pětatřicítka patří ve Slavii stále ještě náctiletému záložníkovi Matěji Juráskovi, jenž během podzimu absolvoval třináct soutěžních startů za sešívané áčko a tři vystoupení za rezervu. 

Bývalý hráč Vlašimi i Karviné, jenž v první polovině ročníku zasáhl do čtyř různých soutěží, si držel rytmus i kondici a dle vlastního vyjádření to bylo zatím jeho nejlepší období v seniorském fotbale.

"Nejdůležitější je asi kondice, od které se odvíjí všechno ostatní. Na hřišti se mi lépe dýchá, zlepšil jsem práci s míčem, cítím se skvěle. Moje pozice v týmu je určitě lepší než na začátku sezony," pochvaloval si na webu slavia.cz devatenáctiletý středopolař z vršovické Fortuna arény.

To, že z Juráska aktuálně sálá zdravé sebevědomí, není náhoda. Má důvěru trenérského štábu, což mu dodává potřebný klid k práci. "Komunikace se všemi v klubu je výborná, vím, na čem jsem, mám informace. Cítím se v pohodě, což se propisuje i na hřiště. Na tréninku se vždy snažím makat na maximum, i díky tomu dostávám v zápasech více prostoru. Důvěry trenérského týmu si velmi vážím," sdělil perspektivní mladík.

Vzorem v sešívané kabině je pro něj o pět let starší univerzál Oscar Dorley, jehož konto zdobí čtrnáct mezinárodních startů za Libérii. "Herně se mi nejvíc líbí Oscar, jeho technická a kombinační hra je skvělá. V kabině mi pomohl hlavně Standa Tecl, vzhlížím k němu jako k osobnosti Slavie, která se snaží učit nás mladší. Jsem za něj moc rád," přiblížil Jurásek, jenž se naopak snaží pomoci jiným vyjukaným nováčkům...

"Na soustředění jsou s námi Denis Halinský a Daniel Šmiga, snažím se jim poradit, navzájem si pomáháme," uzavřel fotbalista, pro jehož tým se rozjede jarní část přesně za deset dní domácím utkáním s Jabloncem.

Alarm v ofenzivě Slavie! Zelenka nepřestává věřit v příchod Chytila, u Van Burena má vykřičník