Mašek na sobě podle Matějovského musí pracovat: Potřebuje změnit herní styl, spoléhá, že uhraje situace jako v dorostu

Mašek na sobě podle Matějovského musí pracovat: Potřebuje změnit herní styl, spoléhá, že uhraje situace jako v dorostu

Na tiskové konferenci Mladé Boleslavi před rozjezdem jarní fáze sezony 2022/2023 se řešilo i jméno osmnáctiletého klubového talentu Lukáše Maška, který už nasbíral k tomuto datu v modrobílém trikotu více než 40 soutěžních startů.

Protože v tuzemské nejvyšší soutěži perspektivní záložník debutoval již na podzim roku 2020, mezi elitou se pohybuje již třetím rokem...

V tomto ročníku skóroval v lize i v poháru, ale i tak by si sportovní úsek představoval ještě o něco výraznější produktivitu. "Je na svůj věk mimořádně fyzicky vyspělý, což v dorostenecké kategorii využíval, ovšem mezi dospělými tuto výhodu ztratil. Je šikovný s hráčskými plusy i mínusy, chybí mu však produktivita, do šancí se dostává, ale neproměňuje je," okomentoval perspektivní naději hlavní trenér Pavel Hoftych, jehož vyjádření si lze přečíst na webu fkmb.cz.

Svého spoluhráče veřejně zhodnotil také kapitán Marek Matějovský, který je o třiadvacet let starší. "Je hráčem s velkým potenciálem, naskočil do dospělých brzo a s velkým očekáváním. Potřebuje změnit svůj herní styl, zatím spoléhá, že uhraje situace podobně jako v dorostu. Snažíme se mu radit a i když se jeho vývoj trochu zpomalil, tak perspektivu má. Musí na sobě více pracovat," přidala bývalá opora Sparty i Readingu.

Hoftych i Matějovský se shodli, že je Mašek charakterově v pořádku a má slibnou budoucnost. To, jaká nakonec bude, bude záležet na několika sportovních i životních faktorech....

Slovenský obr Polaček už za Mladou Boleslav chytat nebude. Jak to vypadá s příchodem vyhlédnuté posily z lotyšské ligy?