Slovenský obr Polaček už za Mladou Boleslav chytat nebude. Jak to vypadá s příchodem vyhlédnuté posily z lotyšské ligy?

Slovenský obr Polaček už za Mladou Boleslav chytat nebude. Jak to vypadá s příchodem vyhlédnuté posily z lotyšské ligy?

Pavel Hoftych potvrdil, že se v Mladé Boleslavi reinvestuje do hráčů více peněz, než tomu bylo ve Slovanu Liberec, kde působil v minulosti.

Jaké kádrové změny nastaly letos v zimě? V porování s uplynulým létem byly výrazně méně početné a to i díky tomu, že se velmi pečlivě zvažovaly...

Ve středočeském mužstvu už nejsou David Pech, kterého si pořídila Slavia, Martin Rolinek, jenž se odebral do druholigového Prostějova a Martin Polaček, jehož původně dvouletý kontrakt se po vzájemné dohodě ukončil předčasně.

Na hostování se pak odebral tandem Ladislav Krobot a Denis Darmovzal, který bude nově pracovat pod Radoslavem Kováčem v Pardubicích.

Pokud jde o nováčky, mezi ty nejvýraznější patří Lamin Jawo ze Zlína, Vasil Kušej z Prostějova a Martin Suchomel, který je v Boleslavi zapůjčen ze Sparty.

Angažování vyhlédnutého jednadvacetiletého nigerijského mladíka Dele Ole Israela z lotyšského klubu BFC Daugavpils, jehož si vedení vytipovalo i na základě statistické databáze, ještě brzdí administrativní formality. Šance ale ještě žije a konečné rozhodnutí bude na klubové sportovní radě.

"S předstihem zjišťujeme nejenom sportovní dovednosti a zdatnost, ale také povahu, aby zapadl do týmu. Vybíráme hráče, kteří si vybudují vztah k městu i klubu, aby pro jeho úspěchy jezdili po zadku," uvedl na webu fkmb.cz ředitel David Trunda.

V podobném duchu promluvil také týmový kapitán Marek Matějovský. "V kabině je zdravá atmosféra a nově příchozí hráči byli vybírání, aby do týmu zapadli," doplnil aktuálně druhý nejstarší hráč soudobé FORTUNA:LIGY.

Polská liga je kvalitnější než ta česká. Bojovali bychom tu o skupinu o titul, řekl Jugas z Cracovie. Jak to vidí s návratem?