Priske: Příprava se nám povedla, pro soupeře to nebude se Spartou jednoduché

Priske: Příprava se nám povedla, pro soupeře to nebude se Spartou jednoduché

Jednoznačnou výhru 3:1 zaznamenala Sparta v generálce na ligu proti německému Norimberku a vzhledem k tomu, že vítězný gól vstřelil Haraslín už v osmé minutě, o dominantním týmu nebylo na Letné pochyby. Výkon i celou přípravu si pochvaloval i kouč Sparty Brian Priske.  

Prohráli jen se Salzburgem (1:2), naopak porazili Žilinu, Stuttgart a v sobotu Norimberk. Vstřelili devět gólů, dostali jen čtyři. Na neformu si Sparta po zimní přípravě stěžovat rozhodně stěžovat nemůže. A dánský trenér letenských si ani nestěžoval. “Celkově jsem spokojen. Příprava začala už v prosinci, kdy Christian s hráči pracoval především na fyzičce, abychom se v lednu už mohli věnovat fotbalu. Všichni hráči v průběhu soustředění ukázali svojí kvalitu, posily zase do týmu přinesly novou dynamiku. Je vidět, že se hráči dostávají na úroveň, ve kterou jsem doufal,” deklamoval po utkání s Norimberkem v rozhovoru pro klubový web Priske s tím, že musí ještě se svými hráči zapracovat na některých detailech jako je třeba represink.

Zápas proti Norimberku jako celek hodnotil pozitivně, i když připustil, že třeba v porovnání se Salzburgem nebyl druhobundesligový Norimberk úplně nejkompetetivnějším soupeřem. “Byly to tedy dva odlišné zápasy, které zkrátka vypadaly jinak, což se odvíjelo i od počasí a podmínek, které jsou s ním spojeny. Vždy se také hraje jinak, když vedete po deseti minutách 2:0. Za výsledek jsem rád, chci abychom vyslali před startem ligy signál, že zápasy na Letné rozhodně nebudou jednoduché,” srovnával dva zápasy Priske. 

Ten do hry poslal novou středovou dvojici Karinen - Krejčí, když podzimní stálice Lukáš Sadílek nebyl kvůli otoku na noze ani v nominaci. A alternativa bez opory se mu docela líbila. “Nemyslím si, že zdrojem našich problémů byla záloha. V tomto systému musí střední záložníci pokrývat velký prostor. Oba toho hodně naběhali a myslím, že se jim zápas povedl. Krejčí se vrací po zranění, postupně sbírá minuty a pomaličku se vrací na svůj výkonnostní level, za což jsme rádi. Kairinen ukazuje to, proč jsme jej přivedli. Nastoupil i Qazim Laci a řekl bych, že všichni zmínění si při absenci Davida Pavelky a Lukáše Sadílka vedli dobře,” prohlásil Priske, který se vyjádřil i k malé zápasové participaci dua talentovaných mladíků Daněk - Karabec s tím, že v jeho týmu je velká konkurence a oba mladíci zatím tuto soutěž nevyhrávají. Jejich možné hostování ale Priske spíše odmítá.