Běh s klackem na tanky už neplatí! Šádek to za Spartou a Slavií žene ve slušném šlapacím autě...

Běh s klackem na tanky už neplatí! Šádek to za Spartou a Slavií žene ve slušném šlapacím autě...

Legendární hláška plzeňského šéfa Adolfa Šádka o tom, že vnímá souboj své Viktorie se slavnými pražskými "S" jako by běžel s klackem proti tankům, už tak úplně neplatí.

Může za to titul z uplynulého soutěžního ročníku a také účast v základní skupině Ligy mistrů, která přinesla západočeské značce z Doosan arény nemálo finančních prostředků.

Poklus s klackem podle jeho slov nahradilo slušné šlapací auto. "V tomto kontextu jsem opatrný. Nechci zmenšovat, čeho jsme dosáhli. Myslím, že za Spartou a Slavií už neběžím s klackem, ale ženu to ve slušným šlapacím autě. Samozřejmě, v oblasti ekonomiky jsme daleko od sebe, většinu peněz jsme použili na vyrovnání závazků. Takže i přes účast v Lize mistrů nemáme zlatý polštář, ani jsem si nekoupil vilu ve Španělsku. Musíme prostě pořád pracovat. Klub je nyní očištěný, jinak se nám dýchá. A chceme se pokusit znovu ligu zkusit vyhrát a dostat se do Ligy mistrů," avizoval na stránkách sport.cz zkušený funkcionář ze Štruncových sadů.

Dala by se případná obhajoba ligového primátu opět považovat za pořádně velkou věc a obří překvapení? Šádek čelí dotyčné otázce již dvanáct let. "Nemůžu konstatovat nic jiného, než že budu chtít Spartu a Slavii zase porazit. Říkám to s velkým respektem k nim. Vnímám jejich možnosti, jejich stabilitu, ale zároveň musí registrovat i oni nás. Nemohou nás brát na lehkou váhu, byť máme jiné možnosti," připomněl.

Stále se navíc jedná o plzeňském prodeji a Šádek tvrdí, že by vše mělo proběhnout do 30. června. Do konce tohoto ročníku už by tak mělo být zřejmé, jaká bude vlastnická struktura pro sezonu 2023/2024. "Jsem přesvědčený, že po všech zásazích do ekonomiky a očištění se od všech závazků, které klub měl, a nebylo jich málo, je samotný proces snazší. Navíc liga půjde do nového tendru na vlastníka televizních práv, dá se tedy předpokládat, že se ekonomická situace z pohledu marketingových peněz samotných klubů výrazně zlepší. Tohle všechny jsou fakta, na která velké zahraniční firmy, jenž se zajímají o kluby, nahlíží. Sledují, jak liga obchoduje se svými právy, jaký má potenciál. Tohle všechno může rozhodovací proces vstupu nového potenciálního vlastníka do Plzně uspíšit. A já se budu moci lehce uvolnit a nadechnout," zakončil osmačtyřicetiletý představitel nynějšího lídra tabulky.

Většina plzeňských hráčů má podle Horvátha dobrou formu. Aktuálně už jsou v sestavě jen dva otazníky...