Suchomel je velmi dobře připraven silově a rychle vnímá, co se po něm chce, chválí Hoftych. Proč považuje za posilu i Škodu?

Suchomel je velmi dobře připraven silově a rychle vnímá, co se po něm chce, chválí Hoftych. Proč považuje za posilu i Škodu?

Lamin Jawo, Vasil Kušej, Martin Suchomel či osmnáctiletý teenager Matyáš Vojta. Toť několik nováčků, kteří se právě teď perou o místo pod boleslavským sluncem.

O v lednu realizovaných posilách ze Zlína a Prostějova už hlavní trenér aktuálně šestého celku FORTUNA:LIGY Pavel Hoftych hovořil nejednou. Jak se mu jeví z Letné zapůjčený dvacetiletý obránce Suchomel?

"U Suchomela je vidět, že má dobré návyky ze Sparty na hřišti i v posilovně. Je velmi dobře připravený silově, rychle vnímá, co se po něm chce. Všichni tři mají na to, aby se dostali do základní sestavy a mužstvu pomohli. Je jen otázkou, v jakém časovém horizontu to bude. Jestli hned od začátku, nebo v průběhu jara," ozřejmil na tiskové konferenci před startem jarní fáze vládce boleslavské lavičky.

Dobré reference má i zmíněný náctiletý forvard z mládeže Vojta, leč na základní sestavu to v současnosti nevypadá. "Matyáš je velký talent, je s námi od prosince. Matyáš má před sebou slibnou budoucnost. Je otázka, jak rychle ho adaptovat do týmu. Po měsíci přípravy s námi je vidět, že to na něj trochu dolehlo. Tak to u mladých bývá. Má čas, bude s námi trénovat, bereme ho jako člena áčka. Bude ale chodit hrát i za béčko, když nebude mít vytížení v áčku," pokračoval Hoftych.

Ten mimochodem považuje za posilu i čerstvě sedmatřicetiletého veterána Milana Škodu, jenž naposledy nastoupil v modrobílém trikotu na startu září loňského roku a od té doby laboroval se zraněním. Protože přetavil ve 4 branky jen 555 poskytnutých minut čistého času, dost se toho od něj bude čekat i ve druhé polovině ročníku...

"Dopředu máme hráčů dost, říkám, že jako posilu vítám i Milana Škodu, který hrál na podzim jen prvních sedm kol. Teď se uzdravil, výborně trénuje a může být pro nás důležitý, ať už jako hráč základní sestavy, nebo střídající," uzavřel na konto někdejšího střeleckého hrdiny Slavie i Rizesporu.