Albánec Bitri je od tohoto týdne majetkem Baníku. Čím vším dokázal zaujmout náročného Mikloška?

Albánec Bitri je od tohoto týdne majetkem Baníku. Čím vším dokázal zaujmout náročného Mikloška?
OBSAHUJE VIDEO

Baník tento týden oficiálně potvrdil podpis šestadvacetiletého reprezentanta Albánie Enea Bitriho, který se přesunuje do Slezska z klubu FK Partizani Tirana.

Smlouva na rok a půl do 30. června 2024 obsahuje také opci na prodloužení spolupráce a podepsána byla hned po zdravotní prohlídce a absolvování zátěžového testu.

Proč sází na Bazalech právě na tuto neznámou tvář? "Stopera jsme měli v hledáčku nějaký čas. A z hráčů, které jsme měli vytipované, pro něj převážilo, že umí rozehrát, na svou výšku je poměrně pohyblivý a je výborný ve vzdušných soubojích. Ať v defenzivních nebo ofenzivních, dokáže dát gól,“ okomentoval čerstvou akvizici na webu fcb.cz šéf sportovního úseku Luděk Mikloško.

Baník po něm sáhl i z toho důvodu, že Jaroslav Svozil není po zranění stále stoprocentní a Pavel Hapal měl v áčku pouze tři střední obránce. Když se tedy nebudou počítat Zdeněk Říha z béčka a Pavel Měkota, jenž měl také zdravotní potíže.

Defenzivně laděný fotbalista s tržní cenou okolo 10 milionů korun, který má za sebou zkušenosti z kazašské Astany, debutoval na nejvyšší úrovni přesně před deseti lety a v evropských pohárech má k tomuto datu odehraných 12 utkání.

"Je mu šestadvacet, je to hráč v ideálním fotbalovém věku. Má už i nějaké zkušenosti s těžkými zápasy včetně pohárů a dokáže hrát i před plnými stadiony, má tedy předpoklady, aby zvládl přechod do Baníku," doplnil Mikloško na adresu borce, který může v české nejvyšší soutěži debutovat již za pár dní proti Zlínu.