Téměř tři měsíce marodící Schick udělal velký pokrok. Xabi Alonso poodhalil, kdy by se mohl vrátit na hřiště...

Téměř tři měsíce marodící Schick udělal velký pokrok. Xabi Alonso poodhalil, kdy by se mohl vrátit na hřiště...

Podle trenéra Leverkusenu Xabiho Alonsa se zdravotní stav Patrika Schicka v posledních dvou týdnech výrazně zlepšil a český útočník se přiblížil návratu na hřiště. Český reprezentant, který v úterý slaví 27. narozeniny, nastoupil za Bayer naposledy 1. listopadu.

Schicka trápí vleklé potíže s tříslem. Kvůli tomu byla ve hře další operace, kterou podstoupil už v květnu, ale nakonec vyhrála konzervativní léčba. Ani dlouhá přestávka vyplněná rovněž mistrovstvím světa mu k úplnému zotavení nestačila a start jarní části bundesligy nestihl.

"Ve středu proti Bochumi Schick určitě nenastoupí. Cítí se mnohem líp, v posledních dvou týdnech udělal velký pokrok," řekl Alonso na tiskové konferenci.

Další zápas jeho svěřenci sehrají 29. ledna s Dortmundem. "Na návrat je to příliš brzy, ale je mu blíž," konstatoval španělský mistr světa a dvojnásobný evropský šampion.

Schickovi se na podzim nedařilo zdaleka tolik jako v minulé sezoně, kdy dal v německé lize 24 gólů a byl druhým nejlepším střelcem soutěže. Leverkusenu, za který nastupuje i ofenzivní univerzál Adam Hložek, výrazně pomohl k třetímu místu. V aktuálním ročníku vstřelil Schick v 17 soutěžních duelech tři branky. Bayeru patří devátá příčka.

Hašek dělá problémy i v Turecku. Byť má smlouvu do léta, za druholigový Erzurumspor už kvůli špatné psychice hrát nechce

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.