De Bruyne jako lék na všechny trable Citizens? Už ne!

De Bruyne jako lék na všechny trable Citizens? Už ne!

Časy, kdy se Manchester City spoléhal v první řadě na výkony tvůrce hry Kevina De Bruyneho jsou podle všeho minulostí, což je ostatně vidět i na hřišti. Manažer klubu Pep Guardiola totiž podle goal.com nyní nemá problém nechat belgického reprezentanta sedět na lavičce.  

 Jedenatřicetiletý rodák z Drongenu se během takřka osmiletého působení v Manchesteru vypracoval v klíčovou oporu. Dvakrát získal ocenění pro nejlepšího hráče Premier League, čtyřikrát zdvihl nad hlavu pohár pro šampiona anglické ligy a pochlubit se může celou řadou dalších ocenění.

Nyní ale zažívá něco, na co nebyl zvyklý. Po letním příchodu superstřelce Erlinga Haalanda se obraz hry Citizens změnil. To v konečném výsledku znamená, že pro De Bruyneho není vždy v sestavě místo, jako třeba v nedávném souboji s Tottenhamem (4:2).

„Za těch společných sedm let se už velmi dobře známe. Vím, kdy je Kevin připraven a kdy ne. Je normální, že někdy nehraje. Zápasů je v kalendáři hodně, navíc někdy jsou potřeba typologicky jiní hráči především v prostoru vápna, kde se Kevin trochu trápí. V týmu je navíc samozřejmě obrovská konkurence, což mu pozici také neulehčuje,“ vyřkl Guardiola slova, které De Bruyne neslyšel rád.

Ve víkendovém duelu proti Wolves (3:0) odehrál De Bruyne 77 minut a připravil jednu branku pro Haalanda. V právě probíhajícím ligovém ročníku se představil v 19 z 20 zápasů, takže zatím si na malé herní vytížení nemůže stěžovat. Nicméně věk nezastaví ani on, takže se dá očekávat, že do budoucna bude jeho minutáž stále menší a menší.