Mikloško a spol. jsou přesvědčeni o tom, že Kaloč dále poroste a vypracuje se v jeden z pilířů Baníku...

Mikloško a spol. jsou přesvědčeni o tom, že Kaloč dále poroste a vypracuje se v jeden z pilířů Baníku...

Kapitán české jednadvacítky Filip Kaloč bude nadále působit v Ostravě. Dvaadvacetiletý záložník tento týden s Baníkem uzavřel novou smlouvu na tři a půl roku.

"Jsme rádi, že jsme to dotáhli. Filip patří k hráčům nastupující generace a na svůj věk už má i poměrně dost ligových a reprezentačních zkušeností. Věříme, že dále poroste a vypracuje se v jeden z pilířů Baníku," uvedl na webu fcb.cz šéf sportovního úseku klubu Luděk Mikloško.

Odchovanec Baníku má v nejvyšší soutěži na kontě již 80 startů a tři góly a s výše zmíněným výběrem Lvíčat by měl v létě startovat na mistrovství Evropy v Gruzii a Rumunsku.

Nyní se však myšlenky vytáhlého záložníka s krátkou minulostí v sousedních Vítkovicích upírají ke startu ligového jara, v němž narazí slezská značka na Zlín, který vede Pavel Vrba.

"Těší mě, že jsme se dohodli a já můžu pokračovat v Baníku. Jako kluk jsem snil o tom, že budu za Baník hrávat ligu, což se mi splnilo, a teď bych rád s mužstvem dosáhl i na nějaký týmový úspěch. Nikdo si ho tolik nezaslouží jako naši fanoušci," přidal svěřenec Pavla Hapala, jenž v dosavadním ročníku naskočil do čtrnácti soutěžních klání Baníku.

Šest hráčů, kteří mohou být předmětem rozmluv mezi Rosickým a Priskem v souvislosti s letním přestupovým oknem?