Bude Chytil v sobotu ohrožovat obranu Sparty, nebo frnkne? Na Hané se kvůli němu střetávají dva světy...

Bude Chytil v sobotu ohrožovat obranu Sparty, nebo frnkne? Na Hané se kvůli němu střetávají dva světy...

Sigma Olomouc zahájí jarní část ligy i s Mojmírem Chytilem, který zatím zůstává v kádru aktuálně čtvrtého celku první ligy. Hanáci by se v nabité tabulce rádi v první šestce udrželi.

Nejaktuálnější otázkou v klubu je momentálně setrvání či odchod útočníka Chytila do Slavie. "Mám pocit, že lidi v zimě tady zajímalo jen mistrovství světa v Kataru, Ronaldo a Chytil," řekl s nadsázkou na středeční  tiskové konferenci sportovní manažer Sigmy Ladislav Minář.

Šéf klubu potvrdil, že s šesti góly nejlepší střelec týmu nastoupí v sobotním šlágru proti Spartě. "Stát se může cokoliv, ale přestupní termín končí 15. února. Všeobecně se ví, že Slavia má o Chytila zájem. Jedna strana tady říká, ať ho prodáme hned, druhá, ať ho neprodáváme. Střetávají se tady dva světy, jeho setrvání či odchod řešíme od léta. Takže vše je stále otevřené," dodal Minář.

I když je Sigma v tabulce čtvrtá a ráda by nadstavbu hrála v elitní šestce, přiznal Minář, že se tým dívá i pod sebe. "Jsme rádi za to, že jsme tak vysoko. Ale liga je hrozně vyrovnaná, všichni jsme tam měli hluchá místa. Je to otázka jednoho či dvou zápasů a můžete spadnout dolů. Takže řeknu to, co ostatní: zajímá nás spodek a pak teprve můžeme šilhat po vršku," poznamenal Minář.

Jihočeši přivedli na Střelecký ostrov pouze dva novice z F:NL, zápasy v Turecku je ale nevystrašily...

Ve stejném duchu hovořil i trenér Václav Jílek. "Máme tu ambici být v šestce, ale jsme velmi obezřetní a musíme se dívat na obě strany tabulky," řekl kouč.

Hanáci získali během zimy na přestup ze Zbrojovky ofenzivního záložníka Jakuba Přichystala, na hostování ze Sparty přišel Jan Fortelný. Do polského Nowého Saczu odešel slovenský obránce Martin Košťál.

Sigma sehrála v přípravě doma a na soustředění v Turecku celkem čtyři zápasy, ale porazila pouze Rapid Bukurešť 2:0. "Byla to extrémně krátká příprava, rádi bychom ještě nějaké věci do hry zapracovali, ale nakonec jsme splnili to, co jsme si předsevzali," řekl Jílek.

Olomouc čeká velmi těžký start do soutěže. V sobotu hostí doma od 18 hodin pražskou Spartu a v dalším týdnu bude hrát venku s ambiciózním Slováckem. "Je to pro nás výzva, začátek není jednoduchý. Snad se doma projeví takový ten prvotní efekt a vstoupíme do ligy dobře," přál si Jílek.

Malínský, Jovovič, Martinec, Považanec, Krob...na jablonecké Střelnici i nadále bojují s rozsáhlou marodkou klíčových opor