Jihočeši přivedli na Střelecký ostrov pouze dva novice z F:NL, zápasy v Turecku je ale nevystrašily...

Jihočeši přivedli na Střelecký ostrov pouze dva novice z F:NL, zápasy v Turecku je ale nevystrašily...

Hráči Českých Budějovic mají po podzimní části sezony na třináctém místě jen dvoubodový náskok před první barážovou příčkou, s novými trenéry Markem Niklem a Tomášem Zápotočným ale hledí v ligové tabulce spíše nahoru. Konkrétní umístění si Dynamo za cíl nedalo. Jihočeši chtějí především vyhrávat doma, kde jsou nejhorší z celé soutěže.

"Chceme předvádět zajímavý fotbal a uhrát co nejvíc výher, ať se na to lidi chodí dívat. Já (v tabulce) hledím jedině nahoru," řekl na tiskové konferenci Nikl, který se Zápotočným přišel do Dynama po podzimní části sezony z druholigové Příbrami.

"Na jaře potřebujeme vyhrávat hlavně doma, udělat ze stadionu nedobytnou tvrz. To pro nás bude základ. Nevytyčili jsme si cíle ani v Příbrami a po podzimu jsme byli první," poznamenal Zápotočný.

Hlavním trenérem při zápasech oficiálně bude Nikl, který má nejvyšší licenci. Zápotočný ji teprve studuje. Oba trenéři ale mají rovnocenné postavení, nikdo z nich neplní roli asistenta. "Takhle nás to baví, nemáme přesně rozdělené role. Jak to cítíme, tak si to řekneme," uvedl Zápotočný.

Jihočeši vstoupí do jarní části jen s dvěma novými hráči. Dynamo získalo nigerijského útočníka Qadriho Adedirana z druholigové pražské Dukly a záložníka Marcela Čermáka z Příbrami.

Jihočeši absolvovali všechna tři lednová přípravná utkání během soustřední v Turecku. Dvakrát prohráli a zvítězili jen v posledním duelu proti Prištině (4:1). "Chtěli jsme vyhrát všechny zápasy, povedlo se nám to až v posledním. Věříme, že takhle budeme pokračovat i v soutěži," řekl Nikl. "Zápasy v Turecku nás prověřily a nevystrašily. Vyzkoušeli jsme si a viděl jsem tam to, čím se chceme prezentovat. Nikdo se nám nezranil, účel to splnilo," dodal Zápotočný.

Dynamo zahájí jarní část sezony v sobotu na hřišti Slovácka. Uprostřed dalšího týdne ho pak čeká odložené utkání osmifinále domácího poháru proti Hradci Králové. "Jsem rád, že máme na úvod anglický týden, nebojíme se točit sestavou," uvedl Zápotočný.

"Výhra 4:1 nad Prištinou nám dodala sebevědomí. Jdeme po cestě, a když se jí budeme držet, můžeme být úspěšní. Nebude to hned, ale pokud budeme trpěliví, můžeme dokázat velké věci," řekl slovenský kapitán Dynama Martin Králik.

Šustr se v Prostějově dočká zajímavé slovenské posily do ofenzivy, která má za sebou štace v LASKu Linec či Rosenborgu