Návrat Zidana se blíží. Jaké možnosti má?

Návrat Zidana se blíží. Jaké možnosti má?

Zinedine Zidane je bez angažmá od konce sezóny 2020/21, kdy s Realem Madrid nedokázal získat žádnou trofej. Nyní by se rád k trénování vrátil a k dispozici bude mít podle španělských médií několik možností. 

Zinedine Zidane během dvou angažmá v Realu Madrid získal jedenáct trofejí, z toho tři v rámci Ligy mistrů. 27. května roku 2021 ale klub opustil po sezóně, která skončila mírným zklamáním.

Od té chvíle byl Zidane bez práce. Dlouhou dobu byl považován za favorita na pozici kouče francouzské reprezentace, Didier Deschamps ale díky zisku stříbrné medaile na světovém šampionátu dostal smlouvu až do mistrovství světa v roce 2026.

Zidane se tak musí poohlédnout jinde. A podle listu Diario AS má hned čtyři možnosti, z toho jednu velmi nečekanou. Je zřejmé, že Zidane převezme některý z velkoklubů. Spekuluje se tedy o Bayernu Mnichov, PSG a Juventusu Turín.

Paris St. Germain mění trenéry jako na běžícím pásu a bude hodně záležet na tom, zda-li francouzský gigant uspěje v Lize mistrů. Juventus je po patnáctibodovém odečtu a Massimiliano Allegri není v jednoduché pozici. O jeho budoucnosti se spekuluje již od nečekaného vyřazení v základní skupině Ligy mistrů.

Čtvrtou a naprosto senzační variantou je podle Diario AS návrat do Realu Madrid. Carlo Ancelotti bude po příští sezóně bez smlouvy a nový kontrakt zatím podepsán nebyl. Ve vedení Bílého baletu údajně navíc panuje shoda nad tím, kdo by měl tým po Ancelottim případně převzít. A jedná se právě o Zidana. Otázkou je, zda do té doby nebude vázán jinde.