Udělám všechno pro to, aby Pardubice zůstaly ve FORTUNA:LIZE, ubezpečuje motivovaný a vděčný Niță

Udělám všechno pro to, aby Pardubice zůstaly ve FORTUNA:LIZE, ubezpečuje motivovaný a vděčný Niță
OBSAHUJE OHLASY

Florin Niță už má za sebou premiéru v pardubickém dresu, když se poslední lednovou neděli podílel na remízovém výsledku v Liberci (1:1). Při svém debutu ale až tak moc práce neměl. Domácí soubor ze stadionu U Nisy totiž vygeneroval za 90 minut pouze dva střelecké pokusy na branku.

Vít Zavřel ho na východ Čech přivedl zejména kvůli přínosu zkušeností, které by se mohly v náročném zbytku ročníku hodit. I když Pardubicím pak hrálo do karet i to, že měli na Letné brankářský přetlak. "Niță neměl ve Spartě dostatečnou herní praxi, proto jsme se na hostování bez potíží dohodly. Velký kus práce odvedl také trenér Radoslav Kováč, který s ním během jednání komunikoval. Díky tomu, že se Florin chce dostat do zápasového tempa, všechno zapadlo do sebe. Rychlá jednání s vedením Sparty probíhalo hladce a korektně. Dá se říci, že celý transfer jsme vyřešili během jediného dne, za což patří pražskému klubu poděkování. Věřím, že si s Florinem vzájemně pomůžeme. Všichni si uvědomujeme, že máme ve FORTUNA:LIZE nejmladší kádr. Řešili jsme to s trenéry i s kolegou Martinem Shejbalem a chtěli jsme do Pardubic přivést zkušeného hráče do osy týmu. O jeho kvalitách jsme přesvědčeni, dokonce věříme, že je to jeden z nejlepších gólmanů v lize," citoval web fkpardubice.cz sportovního ředitele Víta Zavřela.

Kmenový strážce svatyně, jemuž končí na Letné kontrakt letos v létě, je za možnost chytání mimořádně vděčný. Po dlouhé době se tak vrátí k hernímu vytížení a po tréninkových jednotkách si nemusí sedat na tribunu...

"Myslím, že jsem udělal dobrý krok ve své kariéře. Doufám, že týmu pomohu co nejvíce a platí to i naopak. Vím, že Pardubice nyní nejsou v ideální situaci. Budu pro Pardubice odvádět maximum toho, co ve mně bude. Udělám všechno pro to, aby Pardubice zůstaly ve FORTUNA:LIZE," přidal velezkušený rumunský gólman s devatenácti mezinárodními starty.

Na Letním stadionu znal rodák z Bukurešti před svých příchodem hlavně kapitána Pavla Černého, dle svých slov ale sledoval i ostatní hráče nyní posledního celku tabulky, který má před sebou domácí klání proti Slavii.

5 událostí 17. kola: Van Buren se vrátil ve velkém stylu, Plzeň přišla o vedení, Vrba s Kozákem obrali o body Baník