5 událostí 17. kola: Van Buren se vrátil ve velkém stylu, Plzeň přišla o vedení, Vrba s Kozákem obrali o body Baník

PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Viktoria Plzeň hned na úvod jarní části FORTUNA:LIGY selhala a po domácí porážce s Hradcem Králové přišla o první pozici. Ligu nově vede Slavia, která v Edenu pěti góly sestřelila Jablonec. Výrazně se na vítězství podílel Mick van Buren, který tak prožil ideální návrat domů. Jen bod má po zdařené přípravě Sparta, výsledek 1:1 se zrodil i ve Zlíně. Pavel Vrba tak obral „svůj“ Baník a boj o záchranu neodstartoval vůbec špatně.

Chorý střelcem první jarní branky, tři body má ale Hradec

První gól 17. kola FORTUNA:LIGY a celé jarní fáze vstřelil Tomáš Chorý. Jak ale praví známé rčení – První vyhrání z kapsy vyhání. Viktorka sice měla více ze hry, připravila si více střeleckých pokusů, ale udeřit již nedokázala.

To Hradec Králové potvrdil, že v duelech proti favoritům je velmi nebezpečný. Ještě do přestávky vyrovnal Vojtěch Smrž a v 72. minutě o nečekaném vítězství rozhodl bývalý hráč Sparty Petr Pudhorocký, jehož střelu za záda Staňka tečoval Milan Havel. A tak Viktorka překvapivě přišla hned na úvod jara o všechny body.

„První půlhodinu jsme hráli velmi slušně, dali jsme gól a měli i další velké příležitosti. Poté už jsme ale tak dobře nekombinovali, ztráceli jsme příliš míčů a soupeř vyrovnal. Od 30. minuty náš výkon skutečně nebyl dobrý a v dalších zápasech musí celý tým předvést jednoznačně lepší výkon,“ hovořil po utkání bez výmluv kouč Michal Bílek.