Juventus v problémech! Hrozí hromadný exodus opor?

Juventus v problémech! Hrozí hromadný exodus opor?

Juventus zažívá nepříjemné déjà vu. Poté, co z vedení klubu nedávno odstoupili nejvyšší šéfové včetně Pavla Nedvěda, následoval 15bodový odečet. Ten italský celek místo boje o titul nasměroval o pěkných pár pater níže. Zlepšení nálady v táboře Staré dámy nepřineslo ani uplynulé ligové kolo a fanoušky netěší ani zvěsti o možných odchodech celé řady opor. Jaké jsou nejžhavější novinky v Turíně podle goal.com?  

Pohromy se na Juventus v posledních dnech a týdnech sypou jedna za druhou. V polovině ledna vynesl soud verdikt v kauze finančních podvodů při přestupech. A dobře to pro Bianconeri nedopadlo – 15bodový odpočet, což je více, než požadovali představitelé svazu! Proti tomu se chce vedení klubu v čele s Mauriziem Scanavinem bránit soudní cestou, ale naděje na zrušení nejsou moc velké.

Někdejší šéfové Andrea Agnelli nebo třeba Pavel Nedvěd u toho už ale nebyli, v listopadu spolu s kompletní správní radou totiž skončili.

A nyní se hlásí na řadu další problémy. O víkendu se slavný celek v Serii A moc nepředvedl, když šokoval porážkou s Monzou 0:2. A to není vše. Mluví se také o odchodu řady hráčů. Římské Lazio by rádo získalo Luku Pellegriniho, o něhož se dlouhodobě zajímá. Brzy by si mohl balit kufry i třiadvacetiletý kanonýr Dušan Vlahović, za něhož by Juventus chtěl inkasovat alespoň 80 milionů eur.

V hledáčku Arsenalu, Liverpoolu nebo Barcelony je další forvard Federico Chiesa a změnit angažmá by mohli i zkušení zadáci Alex Sandro s Juanem Cuadradem. Oběma totiž v červnu vyprší smlouva a nezdá se, že by mělo dojít k jejímu prodloužení.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.