Prošel Manchesterem United i Blackpoolem a teď zakotvil v Opavě. Jisté místo jedničky ale Fojtíček nemá

Prošel Manchesterem United i Blackpoolem a teď zakotvil v Opavě. Jisté místo jedničky ale Fojtíček nemá

Druholigová Opava se posílila mezi třemi tyčemi, kde dosud vládl tandem Kryštof Lasák - Lumír Číž. Do Slezska totiž dorazil dvaadvacetiletý slovenský gólman Alex Fojtíček.

Ten, jenž naposledy působil v Partizanu Bardejov a v minulosti prošel také mládežnickými výběry slovutného Manchesteru United či Blackpoolem, se s aktuálně jedenáctým týmem F:NL připravoval již v průběhu podzimu.

Smlouva je podepsána až do roku 2025. "Je to mladý brankář s velkým potenciálem a příslibem do budoucna. Věříme, že bude přínosem a ještě zvýší konkurenci mezi brankáři tak, aby podávali co nejkvalitnější výkony a byly pro tým oporou. Teď záleží pouze na něm, zda se prosadí," okomentoval jeho příchod sportovní ředitel Jaroslav Kolínek, jehož slova zazněla na webu sfc.cz.

A co první dojmy bývalého mládežnického reprezentanta našich východních sousedů, který se narodil v Prešově a dorostl do výšky 193 centimetrů?

"Po náročném období jsem moc rád, že se podařilo dotáhnout můj příchod. Mám velkou motivaci zabojovat o místo v sestavě a pomoci týmu. Rád bych klubu poděkoval za důvěru a doufám, že toto období bude úspěšné," přidal sám Fojtíček.

V barvách osm duelů v řadě neporažené Opavy bude moci debutovat již třetí únorový den proti polskému celku Odra Opole.

SPARTA MĚLA PŘIVÉST ALESPOŇ JEDNU POSILU DO ZÁKLADU. A HLAVNĚ NOVOU DESÍTKU, ŘÍKÁ TRENÉR PULPIT