V Karviné jsou rádi, že bude jejich dres oblékat hráč, který prošel takovým klubem, jakým je FC Porto

V Karviné jsou rádi, že bude jejich dres oblékat hráč, který prošel takovým klubem, jakým je FC Porto

V Karviné stále ještě nevzdali boj o postup do nejvyšší soutěže a ze slovenského Spartaku Trnava se jim podařilo do kádru MFK přivést dvaadvacetiletého ghanského forvarda Kelvina Owusu Boatenga.

Rychlostní typ útočníka, jehož trenér Tomáš Hejdušek po vedení žádal, bude oblékat zelený trikot Karviné do konce ročníku 2022/2023.

Před působením na Slovensku, kde hrál od předminulého léta, prošel portugalským prostředím a dokonce byl součástí velkoklubu FC Porto, v němž nastupoval ve druhé nejvyšší soutěži za B-tým.

"Kelvin by nám v ofenzivě měl pomoct. V Trnavě by zřejmě na jaře neměl dostatečné herní vytížení. Jsem proto rád, že hráč, který prošel takovým klubem, jakým je FC Porto, bude oblékat náš dres," uvedl na konto čerstvé posily sportovní ředitel Lubomír Vlk, jehož slova zazněla na webu mfkkarvina.cz.

Zatímco v minulé sezoně slovenské ligy se Boateng prosadil během osmi pobytů v základní sestavě čtyřikrát, na podzim se zapsal do střelecké listiny v rámci odehraných 446 minut pouze jednou. Jak mu asi pomůže změna prostředí?

Něco už může napovědět následující příprava proti Žilině, kterou má Karviná naplánovanou na sobotní odpoledne.

Šmarda už hráčům Viktorie Žižkov nic vysvětlovat nebude. Ke Kotalovi přichází další exsparťan Horňák...