Trpišovský chválí probuzené Pardubice: Jedna věc je být poslední v tabulce, druhá je aktuální výkonnost

Trpišovský chválí probuzené Pardubice: Jedna věc je být poslední v tabulce, druhá je aktuální výkonnost
OBSAHUJE VIDEO

Sešívaní zahájili jarní část velice přesvědčivým přejetím Jablonce (5:1) a v sobotu budou chtít potvrdit formu i na nově zrekonstruovaném stadionu Arnošta Košťála, kde jsou doma poslední Pardubice.

Oproti předchozím zápasům s Pardubicemi, kdy stačilo v rámci Vršovic přejet jen pár zastávek tramvají, to bude změna. Pořadatelé už samozřejmě hlásí vyprodáno...

"Pardubice si to zaslouží, pro ně jenom dobře. Pro nás je to složitější, protože jsme s nimi jinak měli zápas pět minut od stadionu, teď musíme do Pardubic. Bude to fotbalové prostředí, nový stadion. Vážíme si toho, že ho budeme vlastně otevírat soutěžním zápasem. Věříme, že tam bude lepší tráva, což by mohla být výhoda. Přijde dost lidí a bude skvělá kulisa," uvedl na webu slavia.cz Jindřich Trpišovský.

Východočeský tým, který má nově v brance velezkušeného Rumuna Florina Nitu, vstoupil do odvetné části ročníku cennou remízou na liberecké půdě. Momentálně navíc táhne sérii osmi zápasů bez prohry, což může být varováním i pro takového favorita, jakým je současný lídr FORTUNA:LIGY.

"Dobře skončily podzim. Doma uhrály s Plzní remízu, mohly vyhrát. Uzdravila se jim spousta hráčů, doplnili je noví hráči. Bod v Liberci byl zasloužený, tým hrál kompaktně a byl nepříjemný. Jedna věc je být poslední v tabulce, druhá je aktuální výkonnost. Nekoukat na tabulku, chceme získat tři body a ty mají stejnou váhu jako s jakýmkoliv jiným soupeřem," ozřejmil trenér.

Kauza Nita! Ve Spartě ho neúprosně odstavili, chuť se usmířit ztratily obě strany. Jakou roli v tom hrál Rosický?