Coutinho nemá budoucnost ve vlastních rukách. Aston Villa jej zdarma odložit nehodlá

Coutinho nemá budoucnost ve vlastních rukách. Aston Villa jej zdarma odložit nehodlá

Nejasná budoucnost se zatím vznáší nad brazilským legionářem Philippem Coutinhem. Třicetileté křídlo by rádo zvedlo kotvy z Aston Villy, ale vedení klubu by rádo z jeho uvolnění něco vytřískalo, aby zmírnilo investice vynaložené na jeho příchod z Barcelony.

Podle britského listu The Sun by se Coutinho nebránil dát sbohem Evropě a návratu do rodné země. O někdejší tvář Interu Milán, Liverpoolu, Bayernu Mnichov či Barcelony se v Brazílii zajímá Corinthians.

Hráčův agent Kia Joorabchian potvrdil zájem na tomto přestupu, ale velkým problémem jsou peníze. Coutinho si zatím diktuje platové podmínky, které nedokáže jihoamerický klub splnit.

Dalším kamenem úrazu je částka, za kterou je Aston Villa ochotna brazilského legionáře uvolnit. Není veřejně známa, ale má alespoň částečně kompenzovat to, za co jej získala z Barcelony.

Coutinho byl považován za velký talent své generace a své kvality prokazoval především v barvách Liverpoolu. Po svém přesunu na Camp Nou se však začal herně trápit a návrat na Ostrovy měl být restartem jeho kariéry. V barvách Aston Villy však vykazoval jen chvilkové záblesky někdejší formy.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.