Zbláznili se? Takto ligoví rivalové reagují na nehorázné utrácení Chelsea. Většina se nestačí divit

Zbláznili se? Takto ligoví rivalové reagují na nehorázné utrácení Chelsea. Většina se nestačí divit

Co odešel Roman Abramovič, fanoušci se báli, zdali bude o klub z modré části Londýna dobře postaráno i nadále. Odpověď na tuto otázku již známe a nutno dodat, že Todd Boehly má ještě větší cíle.

Dáme-li vzpomenout na měsíc starý Boehlyho rozhovor, který věnoval serveru talkSPORT, dozvíme se, že všechny kroky, které podniká, jsou proto, aby z Chelsea vybudoval světovou fotbalovou mocnost. „Vím, jaká jsou očekávání klubu, a také vím, co musím podniknout, abych dosáhl cílů, které jsem si vytyčil.“

Blues nezačali sezonu zrovna nejlépe a možná i tento fakt Boehlyho nakopl, aby rozjel přestupový kolotoč. K více než 300 milionům (řečeno v librách), jež utratil v létě, přidal dalších 321 milionů nyní v zimě. A Chelsea tak rázem trhala přestupové rekordy, které ověnčil historicky nejdražší záložník Fernandez z Benfiky. 

Když někdo takto povolí uzdu své fantazii, vzbudí tím vskutku velký rozruch. Neskutečného utrácení Chelsea, která předčila mnohé saúdskoarabské vlastníky, si povšimli nejen fanoušci, ale i manažeři konkurence, kteří nemohli držet jazyk za zuby.

„Rád bych přivedl nějaké posily, ale pravda je, že nemáme neomezený rozpočet,“ řekl například takový Jurgen Klopp. „Nemůžeme si prostě jako Chelsea přijít do klubu a říct chceme toho a toho hráče, dáme 100 mega liber. Takhle to nefunguje. Máme nějaké cíle a nějaké limity,“ odpovídal na otázku, zdali Liverpool bude se současnou výkonnostní krizí něco dělat.

Bez odezvy nezůstal ani kouč Manchesteru City Pep Guardiola. „Všichni, co nám nadávali, že moc utrácíme, by se nad sebou měli zamyslet a pozměnit své argumenty. Media si nás často brala do pusy, protože prý moc utrácíme, ale ve skutečnosti máme stejný rozpočet jako takový Arsenal. S někým, jako je Chelsea, se vůbec nemůžeme srovnávat.“