Co bude s Greenwoodem? Z obvinění ze znásilnění zřejmě vyvázl, budoucnost v Manchesteru je ale nejistá

Co bude s Greenwoodem? Z obvinění ze znásilnění zřejmě vyvázl, budoucnost v Manchesteru je ale nejistá

Útočník Manchesteru United Mason Greenwood si může zřejmě oddychnout. Byl totiž zpoštěn obžaloby z pokusu o znásilnění a jeho stíhání bylo zastaveno. Podle prokuratury stáhli klíčoví svědkové obvinění a zároveň se objevily nové informace, které minimalizují šance na jeho odsouzení. Šťastný návrat do sestavy United se ale minimálně prozatím nekoná.

Před rokem se zdálo, že si Mason Greenwood nenávratně pokazil nejen kariéru, ale možná celý život. Jeho tehdejší přítelkyně Harriet Robsonová ho totiž obvinila z napadení. Manchester United okamžitě vyřadil tehdy dvacetiletého útočníka z kádru a na svobodě zůstal Greenwood jen díky kauci.

Loni v říjnu byl ale Greenwood zadržen za porušení podmínek kauce a následně ho britský soud obžalován z pokusu o znásilnění, nátlakového chování a napadení přítelkyně. K pokusu o znásilnění i napadení mělo dojít v záběru roku 2021.

Teď ale byl Greenwood zproštěn obžaloby a zdá se, že by se zase mohl vrátit na Old Trafford. Ne všichni ve vedení Manchesteru United jsou ale jeho návratu nakloněni. Podle britského deníku The Guardian si část vedení neumí představit, že bude znovu hrát za Rudé ďábly. Jiní jsou ale k mladému útočníkovi, který je v United už od sedmi let a byl zproštěn obžaloby, shovívavější.

Podle všeho budou o Greenwoodově budoucnosti v Manchesteru rozhodovat i sponzoři slavného klubu, kteří budou řešit, jak by jeho setrvání případně mohlo poškodit jejich pověst. Podle britského tisku se ale zatím k situaci vyjadřovat nechtějí. A sdílnější nebyl ani trenér United Eric Ten Hag.

"Nemůžu se k tomu nijak vyjádřit. Vše záleží na vyjádření klubu a já k tomu nemám co říct," řekl Ten Hag.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.