Zvládnou Pardubice premiéru v novém prostředí? Nejčastější výsledky zápasů na nových stadionech jim hrají do karet

Zvládnou Pardubice premiéru v novém prostředí? Nejčastější výsledky zápasů na nových stadionech jim hrají do karet

Reakce na nový stadion fotbalových Pardubice jsou napříč ligou sice spíš rozpačité, hráči východočeského klubu se ale do nového prostředí po dvou a půl letech ve vršovickém azylu rozhodně těší. Jak ale zvládnou první utkání na novém stadionu?

"S Bohemkou jsme měli velmi dobré vztahy, všichni tam pro nás dělali maximum. Přesto to pro nás bylo unavující, hráli jsme vlastně pořád venku. Nejen hráči i vedení teď mají odpovídající zázemí. Konečně bude pardubický tým braný jako ligový," říkal spokojený sportovní ředitel Pardubic Vít Zavřel po představení nového stadionu.

U té poslední věty se ale stojí za to zastavit. Pardubice totiž konečně mají stadion na první ligu, reálně jim ale hrozí, že se krátce po stěhování na vytoužený stánek budou stěhovat o úroveň níž.

V tabulce jsou totiž Pardubice poslední a o udržení mezi elitou musí ještě tvrdě bojovat. A hned ten první krok bude jeden z nejtěžších – v sobotu doma vyzvou vedoucí Slavii.

Ani nadšení z nového prostředí ale nebývá zárukou úspěchu a první zápasy na nových nebo zrekonstruovaných stadionech v české lize často končí spíš remízou. Třeba právě Slavia v roce 2008 poprvé nastoupila v lize v novém Edenu proti Jablonci. Po zápase sice slavila titul, samotné utkání ale skončilo 2:2.

Úřadující šampion z Plzně odehrál první ligové utkání ve zrekonstruovaných Štruncových sadech v únoru 2012 a jen remizoval s Duklou. A třeba taková dnes už druholigová Karviná nastoupila na nově přebudovaném stadionu poprvé v roce 2016 proti Brnu a také remizovala.

I remíza by ale byla pro Východočechy proti Slavii úspěchem a každý bod ze zápasu s tak těžkým soupeřem by byl v konečném účtování hodně důležitý. A Pardubice si věří.

"Nesmíme podlehnout tlaku z prvního domácího zápasu a musíme si jít svojí cestou. Pokud kluci udělají to, co po nich chceme, věřím, že dokážeme Slavii vzdorovat a klidně ji i překvapit," uvedl asistent pardubického trenéra David Mikula.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.