Fiasko, dostali jsme facku jako blázen, zlobil se teplický Hyčka po výprasku od Baníku

Fiasko, dostali jsme facku jako blázen, zlobil se teplický Hyčka po výprasku od Baníku

Teplický fotbalista Alois Hyčka po domácím debaklu 0:5 s Baníkem Ostrava v 18. kole první ligy nešetřil kritikou svého týmu. Podle dvaatřicetiletého krajního obránce sehráli Severočeši slušný první poločas, druhou půli s pěti inkasovanými góly ale označil za fiasko. Navzdory nevydařenému vstupu do jarní části nejvyšší soutěže přesto věří, že se Teplice brzy bodově i herně zvednou.

"Kdybych k tomu chtěl něco říct, tak bych musel být hrozně sprostý. První poločas snesl nějaké měřítko, ale pak si takhle ,dokoníme' druhou půli. Prostě neumíme prohrát 0:1 nebo 0:2, po boji a se zdviženou hlavou. My prohrajeme 0:5 a jsme jak zpráskaní psi," řekl Hyčka novinářům.

Na Stínadlech padly všechny branky až po změně stran. Slezany poslal do vedení v 53. minutě Jiří Klíma a další trefy přidali v 64. a 79. minutě záložníci Cadu a Filip Kaloč. V 83. minutě se premiérově v lize prosadil střídající Jiří Boula a ve třetí minutě nastavení dokonal debakl stoper David Lischka. Baník zaznamenal historický výsledek, dosud zvítězil v Teplicích nejvýše dvougólovým rozdílem.

"V první půli to byl vyrovnaný zápas, ale pak se nám to úplně rozpadlo. Ještě za stavu 0:1 jsme měli tlak, dostávali jsme se ke standardním situacím i do vápna. Po třetím gólu už byl každý všude, žádný blok. Jak národní házená, nahoru a dolů," zlobil se Hyčka. "Baník nás ve druhé půli potrestal úplně ze všeho, o góly jsme si ale koledovali. Ukázali efektivitu, my naopak laxnost. Když budeme hrát jako Barcelona, ale nebudeme zodpovědně bránit, tak můžeme hrát, jak chceme," přidal zkušený bek.

Hyčku mrzela především výše skóre. Teplice potřetí v ligovém ročníku inkasovaly minimálně pět branek a se 42 obdrženými góly mají nejhorší obranu v lize. "Byly zápasy, ve kterých jsme prohrávali o dva góly a dotáhli jsme se. Dneska ale místo toho, abychom to po třetím gólu dohráli zodpovědně, tak z toho uděláme takové fiasko a dostaneme doma ,bůra' za poločas," mrzelo někdejšího hráče Brna nebo Ústí nad Labem.

Po porážce v minulém kole na hřišti Bohemians 1905 jsou Teplice po dvou jarních utkáních bez bodu se skóre 0:7. Také před týdnem v Ďolíčku přitom uhráli "Skláři" v úvodním dějství bezbrankový výsledek.

"Ze čtyř poločasů máme dva normální a dva úplné propadáky. Sám jsem byl dnes u jednoho gólu, sám si mám co vyčítat," uznal Hyčka. "Na druhou stranu pořád není konec sezony, není proč házet flintu do žita. Teď jsme dostali facku jako blázen, ale myslím si, že se semkneme a zvedneme. A že výsledky přijdou, jako v minulé sezoně," poukázal na ročník 2021/22, v němž byly Teplice po polovině soutěže na posledním místě.

V aktuální neúplné tabulce jsou svěřenci kouče Jiřího Jarošíka dvanáctí. V příštím kole je čeká důležitý duel na půdě předposledního Zlína.