Trenérský projev roku? Miluji své hráče víc než kdy dřív, pronesl po prohře s Evertonem Arteta

Trenérský projev roku? Miluji své hráče víc než kdy dřív, pronesl po prohře s Evertonem Arteta
OBSAHUJE OHLASY

Španělský kouč ve službách londýnského Arsenalu Mikel Arteta významně podpořil své svěřence i po tom, kdy „Kanonýři“ nestačili na sestupem ohrožený Everton a připsali si teprve druhou porážku v tomto ročníku Premier League.

Celek z Goodison Parku do zápasu nastoupil z předposledního místa Premier League a o výhře rozhodl v 60. minutě anglický obránce James Tarkowski. Arsenal teprve poprvé od 4. září vyšel bodově naprázdno.

Mikel Arteta přesto své hráče z prohry nevinil. „Chci, aby tým věděl, že mám své hráče ještě radši než před třemi hodinami, před týdnem, měsícem, či třemi měsíci,“ uvedl web espn.com slova španělského trenéra.

Podpora musí být stejná i když se nedaří. „Je jednoduché být vedle hráčů, když vyhrávají a předvádějí skvělé výkony, důležitá je také podpora, když se tolik nedaří. Jsme na těžké, náročné cestě, pod nohy nám padají kameny, které musíme překonat. Nyní máme týden na to, abychom se připravili na další zápas, který nás čeká v sobotu proti Brentfordu,“ konstatoval čtyřicetiletý kouč.

Arteta ocenil kvality soupeře. „Myslím si, že Everton odehrál opravdu dobré utkání a musíme mu pogratulovat k vítězství,“ uznal porážku trenér „Gunners“, jehož slova vyšla na webu espn.com.

Arsenal zůstává na čele nejvyšší anglické soutěže i po 20 kolech se ziskem 50 bodů a pěti body náskokem na druhý Manchester City. Everton se po výhře nad Arsenalem dostal na 18. poslední sestupovou příčku.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.