Bylo pro nás dobře, že neplatil druhý gól Brna a my jsme vzápětí vyrovnali, měli jsme touhu vyhrát, má jasno Bílek

Bylo pro nás dobře, že neplatil druhý gól Brna a my jsme vzápětí vyrovnali, měli jsme touhu vyhrát, má jasno Bílek
OBSAHUJE OHLASY

Viktoria Plzeň v úvodním kole na domácím hřišti zaváhala proti Hradci Králové, když ztratila jednobrankové vedení. Proti Brnu to bylo právě naopak. Viktoriáni prohrávali do 59. minuty, kdy se podařilo vyrovnat Pavlu Buchovi. Na toho pak navázal Kopic a Vlkanova. Trenér Michal Bílek si utkání pochvaloval a vyzdvihl touhu týmu po vítězství.

Brnu se podařilo skórovat po první vážnější akci. „Sehráli jsme dobré utkání. Chytili jsme i úvod zápasu, ale bohužel soupeř předvedl jednu pěknou akci a dal hned gól. Potom jsme měli poměrně velký tlak, jenže jsme si nevytvářeli pořádné střelecké příležitosti. Ve druhé půli byl obraz hry stejný. Pro nás bylo dobře, že neplatil druhý gól Brna kvůli ofsajdu a my jsme během chvíle vyrovnali a dali na 2:1. Závěr už jsme si pohlídali. Chtěli jsme hrát jednoduše ze strany do strany, aby domácí museli hodně běhat. Myslím si, že jsme utkání zvládli dobře. I když jsme prohrávali, bylo vidět, že chceme vyhrát,“ hodnotil kouč Viktorie Plzeň Michal Bílek výkon svých svěřenců pro klubový web.  

Plzeň se dostala do vedení v 69. minutě, když Adam Vlkanova rozehrál standardku na Jana Kopice, který se odhodlal ke střele zpoza vápna a nádherným obstřelem na zadní tyč poslal Západočechy do vedení. „Pěkný gól. Ani jsem nevěděl, jak ho slavit, byla to euforie. Hlavně jsem šťastný, že byl vítězný a zápas jsme zvrátili na svou stranu, Malinko jsem tušil, že mi to Adam Vlkanova přihraje, ale šlo to trošku víc za mě. Kdybych střílel hned, tak by to skončilo asi na našich fanoušcích. Radši jsem si to teda zpracoval. Někdo z Brna proti mně vystoupil, ale zavřel moji levou nohu a ne pravou. Tak jsem si to dal na pravačku a trefil jsem to dobře,“ podotkl střelec vítězné branky Jan Kopic pro web fcviktoria.cz.

V 75. minutě ještě Zbrojovku oslabil tvrdým faulem Josef Divíšek, který za šlapák na Kopice vyfasoval rovnou červenou kartu. Na konečných 1:3 upravil Adam Vlkanova, který z protiútoku pojistil tři body střelou do prázdné brány.