Nelétáme v oblacích, ale byli bychom hloupí, kdybychom o čtvrtém místě nepřemýšleli, zní z Bohemians

Nelétáme v oblacích, ale byli bychom hloupí, kdybychom o čtvrtém místě nepřemýšleli, zní z Bohemians

Bohemians zvládli i druhé jarní kolo a prokazují, že je tato sezona zastihla ve skvělé formě. Celek kolem trenéra Jaroslava Veselého má po 18 kolech na kontě 28 bodů a v tabulce je čtvrtý za pražskou Spartou. Hradec Králové „Klokani“ porazili 2:0 po brankách Lukáše Hůlky a Václava Drchala.

Bohemians soupeři oplatili srpnovou porážku a v lize „Votroky“ zdolali po více než 12 letech a devíti zápasech. „Po 18. kole máme víc bodů než minulou sezonu po 30. kole. Nelétám v oblacích a nechci to přeceňovat. Ale říkat, že bychom nechtěli udržet pozice, na kterých teď jsme, by bylo zbabělé. Na čtvrté místo si myslí hodně týmů, nicméně byli bychom hloupí, kdybychom o tom nepřemýšleli,“ smysluplně uvedl trenér „Klokanů“ Jaroslav Veselý na tiskové konferenci.

Utkání dostalo zápletku ve 49. minutě, když za stavu 0:2 pro hostující Bohemians, Köstl po nesmyslném zákroku dostal žlutou kartu a pražský celek dohrával v oslabení. Poté Hradec Králové převzal iniciativu, ale pokaždé ztroskotal na skvělém brankáři Jedličkovi.

„Byly to hodně těžké situace, zachoval stoický klid. Ale nechci nikoho konkrétně vyzdvihovat. Mohl bych vypíchnout pět šest individuálních výkonů, ale bylo by to nefér. Je to především týmové vítězství,“ konstatoval Veselý.

Velkou radost měl také reprezentační brankář jednadvacítky Martin Jedlička. „Jsem rád, že jsem udržel druhé čisté konto. Nějaké šance tam měli, ale pokaždé jsem měl dobré postavení, létalo to kolem mě. Jsem šťastný, že jsem zpátky v bráně a můžu pomáhat Bohemce,“ dodal na tiskové konferenci.