Vrba sází jednoznačně na zkušenosti. V ligové historii ještě nikdy nenastoupila starší sestava než ta zlínská...

Vrba sází jednoznačně na zkušenosti. V ligové historii ještě nikdy nenastoupila starší sestava než ta zlínská...

Dvaatřicetiletý Rakovan, osmatřicetiletý Procházka, šestatřicetiletý Fillo, dvaatřicetiletý Bartošák, třicetiletý Simerský, dvaatřicetiletý Hlinka, třicetiletý Fantiš a třiatřicetiletý Kozák.

Ti všichni figurovali v základní sestavě Zlína ve venkovním utkání s Jabloncem (2:2), z čehož vyplývá jediné - nový hlavní kouč "ševců" Pavel Vrba vsadil v boji o záchranu jednoznačně na zkušenost.

Věkový průměr moravského mužstva byl ve druhém jarním kole 31,7 roku, což je podle informací na Twitter účtu @fotbal_cs nejvyšší průměr v historii české nejvyšší soutěže a pravděpodobně nejvyšší číslo od počátků celé první ligy.

Bývalý kouč Baníku, Sparty i Plzně ale "stáří" svých svěřenců neřeší. "Já mám skoro šedesát, to je úplně v pohodě,“ vtipkoval na tiskové konferenci.

V nejbližší době čekají Zlín domácí souboj s posledními Pardubicemi, které mají o tři body méně a následně výjezd do Teplic, které mají o pět bodů více. V obou případech půjde o tzv. zápasy pravdy.

Žlutomodří, kteří čekají i se zimní přípravou na výhru již neuvěřitelných 13 zápasů, jsou v tabulce pořád předposlední a to zcela zaslouženě. V osmnácti zápasech totiž vstřelili pouhých 18 gólů a příliš lichotivé nejsou ani pouhé dvě výhry, což je nejméně z celého peletonu.

P.S.: Do zmíněného remízového zápasu na severočeské Střelnici mimochodem nenastoupil ani jeden odchovanec Zlína, což je také zajímavý fakt.

Mravokárce Tvrdík a jeho klec. Boss z Edenu ukázal, proč Slavia vládne lize na hřišti i v kancelářích