Jiráček vnímá sám sebe ve Zlíně jako pozorovatele. Za jaký klub z nižší soutěže by ještě mohl hrát?

Jiráček vnímá sám sebe ve Zlíně jako pozorovatele. Za jaký klub z nižší soutěže by ještě mohl hrát?

Nový zlínský asistent Petr Jiráček je ve svých šestatřiceti letech mladší, než někteří dosud aktivní fotbalisté z kabiny jako Václav Procházka či Martin Fillo.

Ačkoliv se s oběma velmi dobře zná, profesně už přepnul. "S trenéřinou začínám, ale fotbal je pořád stejný. Přestože jsem s takřka se všemi ze šatny hrával. Teď k nim mluvím z jiné pozice, ale v kamarádství se nic nezměnilo. Některé věci budu říkat, i když budou nepříjemné. Obě strany to musí akceptovat," objasnil v interview pro server denik.cz rodák ze Sokolova.

Bývalý záložník Plzně, Sparty, Wolfsburgu i Hamburku ví, jak na fotbal kouká jeho nynější šéf Pavel Vrba. "Doufám, že budu nápomocný. Vedu některé tréninky, ale spíš sleduji, jak k tomu hráči přistupují. Řekl bych to tak, že sám sebe vnímám jako pozorovatele," zlehčil svou novou úlohu osmadvacetinásobný reprezentant.

Po konci v druholigovém Prostějově nastupoval na podzim v MSLF za rezervu Zlína. Už však nebude pomáhat ani béčku, případně Luhačovicím, kde nyní působí jeho bývalý nadřízený ze zlínské Letné Jan Jelínek.

"S fotbalem se mi ještě končit nechtělo, cítil jsem se dobře, chtěl jsem pomoci béčku, ale tahle práce a ten čas, kdy to dělám, mi ukázaly, že s hraním se to nedá skloubit. Tahle práce zabírá hodně času. Jak na stadionu, tak doma. A taky mám rodinu, které jsem se chtěl věnovat. Vyžaduje čas. Nevím, co by dělala manželka, kdybych jí zmizel do Luhačovic," doplnil Jiráček.

Jediný klub, který u něj v současnosti má šanci, je Kudlov, kde se s celou rodinou usadil. Tamní celek působí ve IV. třídě skupiny A a on si tak bude moci vyzkoušet regulérní "prales". "Je pravda, že tam mám hřiště za barákem, jednou za měsíc by to šlo," nastínil.

Limberský musel na komplikovanou operaci a start ČFL mu uteče. Jak dlouho ambiciózní Jiskře nepomůže?