Zápotočný už se těší do Plzně: Nikdo od nás nebude nic čekat. Bude třeba, abychom byli dobře nastavení hlavami

Zápotočný už se těší do Plzně: Nikdo od nás nebude nic čekat. Bude třeba, abychom byli dobře nastavení hlavami

Noví trenéři Českých Budějovic Tomáš Zápotočný a Marek Nikl mají za sebou úvodní tři soutěžní utkání v nových barvách. Zatímco ve FORTUNA:LIZE odešlo jejich Dynamo vždy poraženo bez vstřelené branky, v MOL Cupu se dostalo do čtvrtfinále přes Hradec Králové.

O víkendu vyloupil Střelecký ostrov Slovan Liberec. "Nevyhrávali jsme první míče, druhé míče, uprostřed jsme propadali. Liberec hrál jednoduše, na brejky a my jim to sežrali. Liberec k tomu přistoupil zodpovědněji a chtěl víc. Největší šanci jsme měli až v posledních deseti minutách a to je smutné. Takhle nevyhrajete s nikým a nemůžete myslet na body. Všechno špatně," postěžoval si na webu dynamocb.cz expříbramský stratég.

Frustraci trenérského štábu umocňovalo i to, že hráči Slovanu často přehrávali fauly a teatrálně padali k zemi. "Každého to naštve. Ale to je náš trend, nikde jinde by se to nestalo. V Anglii by je fanoušci vypískali. Ale říkám, tohle vůbec nerozhodlo. Rozhodlo to, že jsme nebyli dobří a nehráli jsme to, s čím jsme se prezentovali na Slovácku nebo s Hradcem," připomněl šéf Potočného, Zajíce či Škody.

Třinácté Dynamo může skončit v prvních třech kolech úplně bez bodů. Za pár dní se totiž představí v Doosan aréně, kde je doma titul obhajující Plzeň. V této konfrontaci rozhodně nebude favoritem. Zápotočný se však na tak velkou výzvu těší. "Nikdo od nás nebude nic čekat. Bude to o tom, abychom byli dobře nastavení hlavami. Nervozita a strach vám svazuje nohy," burcoval v předstihu svou kabinu.

„Proč se hraje v lednu? A co bude v červnu před ME 21? Změňme termínovku!“ vyzývá exšéf Slavie i Plzně Šeterle