Pro nás je alfa a omega, aby deset dvanáct hráčů, kteří to táhnou, byli zdraví, přiznal Jarošík. Grigara mu bylo líto

Pro nás je alfa a omega, aby deset dvanáct hráčů, kteří to táhnou, byli zdraví, přiznal Jarošík. Grigara mu bylo líto
OBSAHUJE OHLASY

Tomáš Grigar sice před domácím zápasem s Baníkem (0:5) obdržel slavnostní dres s číslem 40, který symbolizuje jeho nedávné kulatiny, nicméně po vysokém debaklu z něj žádnou radost mít nemohl.

Šéf severočeské lavičky si všiml, že jeho tým byl až moc otevřený a ke kompaktnosti měl daleko. Poslední třetina víkendového duelu pak byla hodně slabá...

"Dělali jsme jednoduché, dětské chyby, ani Grigar s tím v bráně nemohl nic dělat. Je mi ho trošku líto," přiznal na pozápasové tiskové konferenci Jiří Jarošík.

"Skláři" mají po úvodních dvou jarních kolech skóre 0:7 a i když zůstávají na dvanácté pozici, České Budějovice a Jablonec se pozvolna dotahují.

"Náš start do jara je děsivý. Jak skóre, tak výkony. Na druhou stranu musíme říct, že nám chybějí čtyři hráči základní sestavy. A to je na Teplice strašně moc, těžko se s tím něco dělá. Pro nás je alfa a omega, aby deset dvanáct hráčů, kteří to táhnou, byli zdraví," pronesl pětačtyřicetiletý odborník ze Stínadel.

V 19. kole čeká jeho družinu výjezd do Zlína, který má za sebou pod Pavlem Vrbouo dva remízové výsledky. Další neúspěch v řadě už by žlutomodré bolel, protože bude následovat Slavia a v rámci této konfrontace se od nich body čekat nebudou.

"Je lepší možná prohrát teď než potom na konci, kdy se to bude lámat. Ještě nějaký polštář máme, ale může se rychle ztenčit. Máme krátký čas dát se dohromady, čeká nás možná nejdůležitější zápas téhle chvíle ve Zlíně, který je pod námi. Musíme zabrat herně i bodově," burcoval teplickou kabinu Jarošík.

Pět událostí 18. kola: Obrat Plzně, pět červených, úchvatných 43 minut Baníku i Tvrdíkova pomsta Pardubicím