Pět událostí 18. kola: Obrat Plzně, pět červených, úchvatných 43 minut Baníku i Tvrdíkova pomsta Pardubicím

PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Jaroslav Tvrdík po kritice nového stadionu Pardubic, respektive sektoru hostí, fandil v kotli Slavie a jeho tým si připsal další vítězství. Plzeň otočila utkání v Brně a zvítězila 1:3 i díky famózní trefě Jana Kopice. Tři body získala taktéž Sparta, i když střelec vyrovnávající branky Kaan Kairinen vzbudil jistou kontroverzi. V 18. kole FORTUNA:LIGY zaujala také demolice Teplic Baníkem či udělených pět červených karet.

5 červených, „oslabení“ přesto uhráli sedm bodů

18. kolo nabídlo 37 žlutých karet a také pět červených. Jedinou červenou kartu bez předchozího napomenutí inkasoval v nedělním utkání obránce brněnské Zbrojovky Josef Divíšek a jeho tým v závěru na obhájce mistrovského titulu nestačil.

Závěr utkání už pouze ze šatny viděl také útočník Českých Budějovic Quadri Adediran. Posila z pražské Dukly odešla v 77. minutě po druhé žluté kartě, Liberec i díky tomu v závěru náskok navýšil na konečných 0.2.

Další hráči s červenou kartou už body sbírali. I bez Daniela Köstla udržela Bohemka dvougólový náskok v Mladé Boleslavi proti Hradci Králové, Slavia přečkala závěr střetnutí bez Aihama Ousoua a navíc vstřelila další gól. Pro Švéda je to nicméně už třetí červená karta za necelé dvě sezóny ve Slavii.

Vyloučit se po dvou žlutých kartách nechal i Libor Kozák a po brance do sítě Baníku Pavla Vrbu tentokrát zklamal. Po jeho vyloučení Jablonec vyrovnal na 2:2, bod ale Zlín nakonec vybojoval.