Jak si vedou tři exslávisté v indonéské Lize 1? Kúdela nesleze ze hřiště, Júsuf jasně zastiňuje Krmenčíka

OBSAHUJE VIDEO

Není žádné tajemství, že nejvyšší indonéskou soutěž Ligu 1 hrají už nějaký čas i tři exslávisté Ondřej Kúdela, Júsuf Hilál a Michael Krmenčík. Jak se jim ve čtvrtém nejlidnatějším státu světa vede?

Jejich Persija Jakarta, jíž trenérsky řídí německý odborník Thomas Doll, se pere o druhý titul klubové historie. Momentálně je druhá s bodovou ztrátou na vedoucí Persib, který má navíc zápas k dobru.

Nejlepší vytížení z tria má pětatřicetiletý stoper Kúdela, který dorazil do jihovýchodní Asie a Oceánie jako první. Střední obránce figuroval v základní sestavě Persije ve všech dvaadvaceti ligových utkáních a na své konto si připsal dvě branky i dvě žluté karty.

Kromě Kúdely už má stoprocentní vytížení pouze o čtyři roky mladší brankářská jednička Andritany Ardhiyasa, který v klubu působí již dvanáctým rokem.

Z útočníků má nejlepší pozici devětadvacetiletý bahrajnský reprezentant Júsuf Hilál, který se střelecky prosadil již tři zápasy po sobě a aktuálně je na devíti brankách v šestnácti startech, což z něj dělá suverénně nejlepšího střelce svého týmu.

Júsuf tak zastiňuje i svého vrstevníka Michaela Krmenčíka, jehož čeká příští měsíc oslava třicátých narozenin. Bývalý forvard Brugg i Paoku Soluň šel do akce čtrnáctkrát a 1064 poskytnutých minut dosud přetavil v pět tref.

O nynější hierarchii dost vypovídá i poslední ligová výhra nad Rans Nusantarou (3:1). Zatímco Júsuf nastoupil od začátku a skóroval, Krmenčík šel na hrací plochu jako žolík až v 63. minutě a svou velkou příležitost zahodil.

Protože se vítězná sestava nemění, jedenáctka vyvolených pravděpodobně nečeká "Krmelce" ani v nadcházejícím kole proti Aremě (12. února).

Real zasáhla před MS klubů velká marodka, v Maroku se bude muset obejít bez šesti opor