Každá odehraná minuta dobrá aneb S béčkem Sparty letí do Brightonu i Karabec, Daněk, Vorel a Vindheim

Každá odehraná minuta dobrá aneb S béčkem Sparty letí do Brightonu i Karabec, Daněk, Vorel a Vindheim

Sparťanské béčko čeká po nedávné výhře nad Sokolem Hostouň (2:0) uprostřed pracovního týdne svátek v podobně střetu s rezervou Brightonu, k čemuž dojde v rámci Premier League International Cupu.

Jak informoval na Twitteru Jan Vacek, ve výpravě nového trenéra Petra Janouška figurují také dva čeští reprezentanti do jednadvaceti let z áčka Briana Priskeho, a sice Adam Karabec a Kryštof Daněk.

Zatímco devatenáctiletý záložník, jenž byl před časem považován za možného nástupce Bořka Dočkala, nezasáhl ani do jednoho ze dvou jarních střetů letenského "S", o rok starší exolomoucký středopolař, který dorazil do metropole loni v létě, vynechal výjezd na Hanou a proti Mladé Boleslavi odehrál jen závěrečné minuty.

Pro oba talenty nepochybně jde o dobrou příležitost k herním minutám proti soupeři na úrovni a protože se rezerva vrací z ostrovů hned ve čtvrtek, nedělní derby s Bohemians Praha 1905 by jim utéci nemělo.

Na anglickou půdu mimochodem letí také šestadvacetiletý gólman Vojtěch Vorel a sedmadvacetiletý norský bek Andreas Vindheim, jenž už se uzdravil a který má se Spartou platnou smlouvu až do léta 2024.

Po Brightonu čeká na předposlední tým druholigové tabulky rezerva polského Zaglebie Lubin, Písek nebo lídr své skupiny ČFL Viktoria Žižkov.

Karviná přivádí z albánské ligy gólového Nigerijce a na jaře od něj očekává výraznou pomoc