Divočina na MS klubů! Dvě penalty, červená a šokující konec jihoamerického zástupce

Hráči Al-Hilálu se stali prvními finalisty klubového mistrovství světa. Vítěz asijské Ligy mistrů díky dvěma penaltám Sálima Davsárího a dlouhé přesilovce překvapivě porazil v úvodním semifinále turnaje v Maroku jihoamerického šampiona Flamengo 3:2 a poprvé postoupil do finále. V něm si o víkendu zahraje s vítězem středečního duelu mezi Realem Madrid a Al-Ahlí.

Flamengo v předchozím vzájemném souboji v semifinále v roce 2019 porazilo Al-Hilál 3:1, dnes se mu ale od úvodu nevedlo. Hned ve druhé minutě po souboji s Matheuzinhem upadl ve vápně Vietto a sudí Kovács k velké nevoli hráčů brazilského celku nařídil penaltu. Davsárí nezaváhal a poslal outsidera ze Saúdské Arábie do vedení. Flamengo ve 20. minutě vyrovnalo, křížnou střelou k zadní tyči se o to postaral Pedro.

V závěru první půle sudí Kovács přezkoumal u monitoru další souboj ve vápně a za lehké přišlápnutí nařídil druhou penaltu pro Al-Hilál. Rumunský rozhodčí navíc Gersonovi k jeho velkému údivu udělil druhou žlutou kartu a vyloučil ho. Poprvé byl brazilský záložník napomínán v 15. minutě za simulování v šestnáctce. Davsárí ani z druhé penalty nezaváhal a v deváté minutě nastavení poslal svůj celek opět do vedení.

Frustrovaní hráči brazilského celku už neměli v početní nevýhodě na zvrat psychické síly. V 59. minutě je ještě zachránilo od třetího gólu břevno, v 70. minutě už se ale s pomocí horní tyče prosadil Vietto. V první minutě nastavení sice ještě po dorážce zblízka druhou trefou v utkání snížil Pedro, vyrovnat už ale favorit nedokázal.

Flamengo, které bylo nasazené rovnou do semifinále, tak při svém druhém startu na klubovém šampionátu na finálovou účast z roku 2019 nenaváže. Al-Hilál poprvé skončí na pomyslných stupních vítězů.

Mistrovství světa klubů v Maroku - semifinále:

Flamengo - Al-Hilál 2:3 (1:2)

Branky: 20. a 90.+1 Pedro - 4. a 45.+9 obě z pen. S. Davsárí, 70. Vietto. Rozhodčí: Kovács (Rum.). ČK: 45.+8 Gerson (Flamengo).