Sparta potěšila prvními smlouvami hned 5 dorostenců. Koho ze strahovské akademie si pojistila?

Sparta potěšila prvními smlouvami hned 5 dorostenců. Koho ze strahovské akademie si pojistila?

Hned pět sparťanských dorostenců ze Strahova si řeklo o své první profesionální kontrakty. Kteří z mladíků se dvanáctinásobnému šampionovi Česka zamlouvají natolik, že si je pro nejbližší budoucnost pojistil?

Jedná se o dvě tváře z výběru U17 a tři hráče z týmu U19, konkrétně Pedra Antonia Rodrigueze Cuestu, Ondřeje Penxu, Jakuba Tonšara, Šimona Tesaře a Jana Feita.

Jak připomněly stránky sparta.cz, šestnáctiletý brankář Cuesta zasáhl v rámci devatenáctky do jednoho duelu a hned to bylo s čistým kontem, dalších pět nul pak vychytal během čtrnácti střetů za klubovou sedmnáctku.

Produktivní záložník Penxa byl vidět zejména v barvách sedmnáctky - třináct startů dokázal přetavit hned ve dvanáct přesných zásahů.

Forvard Tošnar na podzim patřil mezi železné muže staršího dorostu, když zasáhl do všech patnácti utkání, které se mu povedlo přetavit v jednu branku. Čtyřikrát mimochodem nastoupil i za sedmnáctku, v jejichž barvách se střelecky prosadil dvakrát.

Obránce Tesař šel do akce devětkrát za sedmnáctku, dvakrát za osmnáctku a osmkrát za devatenáctku, s tím, že napříč všemi třemi kategoriemi se mu podařilo čtyřikrát skórovat.

Středopolař Feit, jenž oslaví v první březnové dekádě sedmnácté narozeniny, nastoupil v první polovině ročníku 2022/2023 za devatenáctku do deseti klání.

Tuhý boj o udržení? Španělé mají trochu jinou mentalitu než my, nic si z toho nedělají, hlásí Juliš z Ibizy

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.