Nejsem typ, který by byl patnáct let v jednom klubu, chci jich vyzkoušet co nejvíc, hlásí z Gelsenkirchenu Král

Nejsem typ, který by byl patnáct let v jednom klubu, chci jich vyzkoušet co nejvíc, hlásí z Gelsenkirchenu Král

Alex Král z Schalke 04 má za sebou kvůli výpotku z přetížení delší pauzu, jež se nakonec natáhla na dlouhých deset týdnů. Už je však v pořádku, může dělat vše naplno bez jakýchkoliv úlev.

Na přelomu ledna a února již dokonce naskočil do obou bezgólových remíz s Kolínem nad Rýnem i Borussií M'gladbach a v současnosti věří, že si zranění vybral na delší dobu... "Měl jsem herní pauzu, ale nemyslím, že by to bylo extra poznat. Fyzicky i fotbalově jsem se cítil dobře. Sedí mi i nová role v záloze, kterou od jara mám. S Tomem Kraußem, který hraje vedle mě, je skvělá spolupráce. Mám radost, že nás po víkendovém zápase v Mönchengladbachu chválila i německá média. Je fajn, že jsem mohl tak rychle naskočit zpátky. Hrajeme o záchranu, v naší pozici je důležité, aby byli všichni stoprocentně zdraví a nachystaní," vyprávěl v interview pro sport.cz kmenový univerzál Spartaku Moskva.

Jeho tým z Veltins Areny je po devatenácti kolech bundesligy poslední, když k tomuto datu nasbíral pouhých jedenáct bodů. Bývalý zadák Slavie i Teplic však i tak věří, že je udržení prvoligového statutu v Gelsenkirchenu reálné. Tým podle něj během zimní přípravy zpevnil defenzivu a zároveň se mu zdravili hráči, kteří byli dlouhodobě zranění včetně tří stoperů, kteří vypadli již na podzim. "Jsem optimista, máme silný tým," přidal čtyřiadvacetiletý borec.

To, že pravidelně nastupuje v nejvyšší německé soutěži, která patří mezi pět nejlepších soutěží v Evropě, si užívá. "Pravidelně nastupuju, mám možnost měřit se s vynikajícími hráči. Těší mě, jak hostování probíhá, byl to jednoznačně správný krok. Jsem v Schalke spokojený, chci přispět k jeho záchraně. Jsem přesvědčený, že mi teď v bundeslize pomáhá rok ve West Hamu, přestože jsem tam příliš šancí nedostal. Nesouhlasím s tím, že jsem v Anglii ztratil sezonu. Už jen z pohledu, že anglická liga je nejlepší liga světa. Šlo tedy o kariérní postup. Když jsem ve West Hamu pochopil, že nebudu dostávat tolik příležitostí, soustředil jsem se na sebe. Na každém tréninku jsem pracoval na nedostatcích. V bundeslize z toho těžím," informoval reprezentant Česka, za nějž tři a půl roku zpět vysázel Spartak 12 milionů eur.

Protože je na nynější adrese pouze zapůjčen, nabízí se otázka, co bude dál? Dle svých slov otevřený v podstatě všemu a na to, že by ve své profi kariéře prošel pouze pěti kluby, to v žádném případě nevypadá. "Nejsem typ, který by byl patnáct let v jednom klubu. Chci jich vyzkoušet co nejvíc, abych měl porovnání různých soutěží. Byl jsem v Rusku, potom rok v Anglii, teď jsem v Německu. Čím víc zkušeností budu mít, tím líp. Nicméně, pokud by mi někdo nabídl desetiletou smlouvu v Anglii, pochopitelně bych neodmítl. O tom se nemusíme bavit," uzavřel Král.

Na Old Trafford asi neví, co s penězi! Do koho chtějí Red Devils investovat 100 milionů liber?