Na Old Trafford asi neví, co s penězi! Do koho chtějí Red Devils investovat 100 milionů liber?

Na Old Trafford asi neví, co s penězi! Do koho chtějí Red Devils investovat 100 milionů liber?

Manchester United tlačí bota v útoku. Manažer týmu Erik ten Hag nemá k dispozici klasickou devítku, což chce v létě za každou cenu změnit. Nutnost posilnění ofenzivy nizozemský kouč přiznal již po odchodu Cristiana Ronalda a nyní už má podle goal.com vytipované dvě varianty, které by přicházely do úvahy.  

Rudí ďáblové v lednu sice podepsali smlouvu s Woutem Weghorstem, kterého si vypůjčili z Burnley, ale nadále hledají někoho, kdo by jejich útok mohl táhnout několik dalších ročníků. I proto už začali po možných posilách vehementně pokukovat.

United zvažují dvě varianty. Tou první je přestup kapitána Tottenhamu Harryho Kanea. Druhou je pak opora Neapole Victor Osimhen. Oběma vychází letošní sezona velmi dobře, i když spokojenější může být přeci jen Osimhen, jenž táhne Neapol k prvnímu titulu v Serii A od dob legendárního Diega Maradony, a kterého Ten Hag sleduje už od loňského léta. Líbí se mu na něm především rychlost, síla, schopnost presovat i hlad po gólech.

Získat Osimhena však nebude snadné, protože Partenopei jsou i nadále odhodláni si útočníka, který v tomto ročníku nasázel již 16 gólů v 17 ligových startech, udržet. Prezident Neapole Aurelio de Laurentiis k tomu prozradil: „Mohu vám říci, že Osimhen není na prodej. O naše hráče je zájem, ale já nemusím nikoho prodávat. Nemáme žádné dluhy.“

To jasně naznačuje, že vyjednávání nebudou jednoduchá a dost možná nakonec dojde na anglického reprezentanta. Ten se o víkendu v dresu Spurs trefil proti Manchesteru City a stal se po Alanu Shearerovi a Waynu Rooneymu teprve třetím hráčem v historii, který pokořil metu 200 gólů v Premier League.

Zároveň předstihl Jimmyho Greavese a posadil se na trůn pro nejlepšího střelce Tottenhamu v historii, když má na kontě 267 branek ve 416 utkáních.

Kaneovi však příští rok vyprší smlouva. O jejím prodloužení se sice jedná, ale dohoda je stále v nedohledu. I to by mohlo hrát United do karet.