Plat jako Messi nebo Ronaldo! Tento právník má Manchester City vytáhnout z problémů

Plat jako Messi nebo Ronaldo! Tento právník má Manchester City vytáhnout z problémů

Manchester City byl oficiálně Premier League obviněn z porušení více než 100 (!) pravidel, čehož se dopustil mezi lety 2009-2018. Nyní klubu ze severu Anglie hrozí jak odečet bodů, tak i případné vyloučení ze soutěže.

Nemusíme být žádní experti, abychom věděli, že se do Manchesteru City od roku 2009 pumpují velké peníze. Fanoušci konkurence je nazývají „ropnou měnou“, která týmu z dřívějšího středu tabulky zajistila již šest ligových titulů.

Potíží je, že pokud nový vlastník přebere tým, je omezován tzv. „finanční fair play“. Stručně by se dalo říct, že žádný klub nesmí utratit více peněz, než si vydělá… Jak to tedy udělat, abyste mohli v co nejkratším čase nakoupit co nejlepší hráče, a přitom neporušit tato pravidla? Úplně jednoduše…

Jak to bylo rozebráno už ve studiu Sky Sports anebo na serveru Athletic, Manchester City si nadhodnocoval své příjmy a do oficiálních dokumentů, jež odesílal Premier League, zapisoval jiné částky. A podobně to bylo i u smluv hráčů či trenérů. U takového Roberta Manciniho například prasklo, že měl ještě „skrytý kontrakt“, o němž nikdo nevěděl.

Protože to celé nyní vylezlo napovrch, musí se klub ze severu Anglie bránit, což nebude vůbec snadné. Peníze ale dokáží divy, a proto si bohatí majitelé najali nejznámějšího a také nejúspěšnějšího britského obhájce Lorda Davida Philipa Pannicka.

Pozoruhodné na tomto je, že si Pannick normálně účtuje 5 tisíc liber za hodinu. V případě City však dostane velmi štědré bonusy. Ve skutečnosti si vydělá 80 tisíc liber denně a více než 400 tisíc liber týdně.

„Manchester City udělá vše, aby se zbavil všech obvinění. Udělají vše, aby si zajistili co nejnižší, nejlépe však žádný trest. Co se ke mně tak dostává, v klubu převládá optimismus, že v nejhorším případě u nich dojde k odečtu jen pár bodů,“ upozornil Kaveh Solhekol ze serveru Sky Sports.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.