Ødegaard: Možná, kdybych byl Španěl, Real by mi dal víc času, abych se adaptoval

Ødegaard: Možná, kdybych byl Španěl, Real by mi dal víc času, abych se adaptoval

Martin Ødegaard nyní ukazuje, jak moc velkou udělal Real Madrid chybu, když tohoto talentovaného hráče nechal odejít. To podtrhují jak jeho výkony, tak i statistiky v dresu Arsenalu.

Čtyřiadvacetiletý norský záložník patří k jedněm z nejlepších hráčů v Arsenalu a potažmo i na celých ostrovech. Způsob, jakým se dokázal adaptovat s fyzicky náročnou Premier League, je neuvěřitelný, až se z toho stala titulová jízda, na které má Martin velký podíl.

O Ødegaardových kvalitách věděl dříve Real Madrid, který si chtěl hráče jeho talentu co nejdříve pojistit. Potíž byla v tom, že mu nikdy nedal pořádnou příležitost se prosadit, a tak se z toho stala jen pravidelná hostování, až se najednou zrodil trvalý přestup na Emirates Stadium. A právě odsud Ødegaard ukazuje, jak moc velkou udělal Real chybu, když ho nechal jen tak jít.

„V Madridu to pro mě bylo obtížné období. Dlouho jsem čekal na svou šanci, která ovšem nepřicházela a nepřicházela. Sotva se z toho objevilo pár minut na hřišti, ale pořádně jsem se nemohl předvést.

Postupně to pokračovalo a já si pamatuju, jak jsem jednoho dne četl titulek v novinách ‚Je to teď, nebo nikdy!‘ a já se jen podivoval, o čem to píší, vždyť mi bylo pouhých osmnáct let… Tak jak to může být teď, nebo nikdy?

Možná kdybych byl Španěl, tak bych dostal více času, abych se adaptoval. Upřímně nevím, kde byl problém. Takhle to v moderním fotbale asi funguje. Neexistuje nic mezi. Buďto ohromíte, nebo ne. Buďto jste nejlepší posilou v historii klubu, anebo nejste…,“ svěřil se Ødegaard v rozhovoru pro managingmadrid.com.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.