Bayern bez větších potíží zdolal Bochum, Hložek přispěl gólem k výhře Leverkusenu nad Hoffenheimem

Útočník Adam Hložek se svým třetím gólem v německé fotbalové lize podílel na vítězství Leverkusenu na hřišti Hoffenheimu 3:1. Bayern Mnichov si poradil s patnáctou Bochumí 3:0 a zůstává na prvním místě. Osmnáctiletý Jamie Bynoe-Gittens po minutě na hřišti překonal Jiřího Pavlenku a rozhodl o výhře Dortmundu v Brémách (2:0).

Bayer po dvou prohrách bez vstřelené branky zvítězil jednoznačně na hřišti Hoffenheimu. Do vedení se hosté dostali již po šesti minutách. Wirtz zpětnou přihrávkou vybídl ke střele Andricha, který se zpoza vápna přesně trefil.

Druhý gól přidal Leverkusen v úvodu druhého dějství, Frimpong křížnou přihrávkou našel Diabyho, který zakončil do prázdné branky. Nizozemský krajní obránce přihrál i na třetí gól hostů, tentokrát našel ve vápně Hložka, který i s přispěním Kabakovy teče propálil Baumanna.

V závěru utkání už pouze korigoval skóre Nsoki. Domácím se nepodařilo uspět ani pod novým trenérem Matarazzem, nevyhráli již desátý zápas v řadě a jsou na patnáctém místě. Bayer, kterému chyběl nemocný Patrik Schick, je v neúplné tabulce osmý.

Bayern Mnichov zužitkoval svou herní převahu až v závěru první půle, kdy samostatný únik se štěstím proměnil Müller. Po hodině hry se z úhlu prosadil Coman a zvýšil na 2:0. V 74. minutě byl po individuální akci faulován v pokutovém území Gnabry a následnou penaltu sám proměnil.

Pavlenka měl proti Dortmundu práci zejména v druhém dějství, v 51. minutě skvělým zákrokem vytěsnil Bellinghamovu střelu. Šťastnou ruku při střídání měl trenér Dortmundu Terzič, v 66. minutě poslal na hřiště Bynoe-Gittense a ten o minutu později střelou z úhlu propálil Pavlenku.

V 76. minutě měl velkou šanci Brandt, který šikovnou kličkou obešel českého gólmana, v pádu však nedokázal trefit prázdnou branku. Německý záložník se prosadil až o devět minut později, kdy střelou na zadní tyč stanovil konečné skóre.

Freiburg si týden po vysoké prohře 1:5 s Dortmundem poradil doma se Stuttgartem 2:1. K výhře mu pomohly fauly hostů v pokutovém území. Po prohrané první půli zahrával Freiburg v druhém poločase dvě penalty, které vždy proměnil italský záložník Grifo. Domácí jsou v neúplné tabulce čtvrtí, Stuttgart je šestnáctý.

Augsburgu se venku nedaří, v posledních šesti zápasech na hřišti soupeře prohrál pětkrát, tentokrát podlehl v Mohuči 1:3. Za domácí se prosadil dvakrát korejský reprezentant I Če-song.

Fotbalisté Herthy Berlín ve 20. kole německé ligy zvítězili doma nad Borussií Mönchengladbach 4:1 a po čtyřech porážkách poprvé v tomto roce bodovali. V tabulce se posunuli na barážovou 16. pozici, o bod před Stuttgart. Vítězství Hertě, které v předchozích třech zápasech neskórovala, zajistil svou premiérovou bundesligovou brankou obránce Márton Dárdai, navíc v den svých 21. narozenin.

Do vedení šli hosté, když se v 17. minutě trefil hlavou z rohu Elvedi. Ještě do poločasu ale vyrovnal Ngankam. Šest minut po začátku druhého poločasu přišla velká chvále Dárdaie, jehož otec Pál působil v berlínském klubu jako hráč i trenér.

V první minutě nastavení se rovněž poprvé v bundesligové kariéře prosadil dvacetiletý odchovanec Herthy Scherhant. Konečný výsledek 4:1 stanovil v sedmé nastavené minutě z penalty Lukebakio.

Fotbalisté Eintrachtu Frankfurt prohráli v Kolíně nad Rýnem 0:3 a nebodovali po sedmi zápasech. Domácí rozhodli utkání třemi góly v druhém poločase. Nejprve se tři minuty po pauze prosadil Hübers a v poslední dvacetiminutovce se dvakrát trefil Skhiri.