Real se dívá už za Ancelottiho éru a tohle je v této chvíli jeho nejžhavější nástupce

Real se dívá už za Ancelottiho éru a tohle je v této chvíli jeho nejžhavější nástupce

Real Madrid se už pomalinku dívá za život po manažerovi Carlu Ancelottim, přičemž monitoruje svého bývalého hráče, který nyní působí v roli trenéra u fotbalistů Bayeru Leverkusen.

Jak dobře víme, role kouče se v Leverkusen zhostil tehdejší slavný záložní Xabi Alonso, který z mužstva, jež bylo na propadák a na pokraji sestupové hranice, opět učinil dobře fungující mančaft.

Španělský deník Marca informuje, že právě Xabiho práci Bílý balet nyní pečlivě monitoruje a také jej v současné chvíli považuje za největšího kandidáta, jenž by mohl (třeba už po této sezoně) nahradit ve funkci manažera Carla Ancelottiho.

Kdy Ancelotti skončí na lavičce Realu Madrid, to vyloženě jisté není. Jeho smlouva je platná až do léta roku 2024, nicméně on sám se nechal slyšet, že to do důchodu nemá daleko a že by rád končil na vrcholu. A Bílý balet vnímá jako nejvyšší fotbalovou metu.

Pro tento okamžik to nevypadá, že by z Realu byl ligový mistr, ale stále je ve hře jak v domácím poháru, tak i Lize mistrů. K nějakému vážnějšímu rozuzlení ohledně trenérského postu tedy zjevně dojdu až během závěru sezony.

Xabi Alonso zatím může zdokonalovat své schopnosti a ukázat, že bude na tak velkou roli připraven. Od léta 2019 do května 2022 šéfoval B týmu Realu Sociadad a od října 2022 vede právě Bayer Leverkusen.