Stal se Hráčem kola produktivní LK37, motivovaný Nguyen, pivař Hübschman či prvně dvouciferný Květ?

Stal se Hráčem kola produktivní LK37, motivovaný Nguyen, pivař Hübschman či prvně dvouciferný Květ?
HRÁČ KOLA

Trofej pro nejlepšího hráče nedávno skončeného třetího jarního kola FORTUNA:LIGY připadla do rukou Romana Květa z Viktorie Plzeň. Ten má za sebou nejlepší představení po přestupu na západ Čech a "povinné" tři body v Doosan aréně proti Dynamu České Budějovice zařídil pro obhájce primátu výhradně on. Hodně vidět a hlavně cítit však byli i kapitáni Sparty a Jablonce Ladislav Krejčí mladší s Tomášem Hübschmanem a zazářil také ostřílený brankář. Kdo tedy skončil v pravidelné rubrice eFotbal.cz v těsném závěsu za vítězným exklokanem, jehož vychovala pro velký fotbal Příbram?

4.) Ladislav Krejčí mladší (AC Sparta Praha)

Po výtečně zvládnutém druhém dějství Sparta neprohrála v Ďolíčku proti Bohemians 1905 již patnáct ligových zápasů v řadě a na soupeřově hřišti se střelecky prosadila šestkrát poprvé od května 1999. "Určitě to byl náš nejlepší výkon na jaře," rozmlouval po vydařeném výletu do Vršovic spokojený Brian Priske.

Tomu neudělal radost pouze v parádní formě hrající slovenský křídelník Lukáš Haraslín, který i s přípravou nasázel v posledních deseti vystoupeních hned devět branek a další dva góly pomohl připravit, s tím, že dle vlastních slov zažil lepší období naposledy v patnácti letech.

Dalším z letenských hrdinů byl u Botiče dvougólový kapitán Ladislav Krejčí mladší, jenž zastínil i nového špílmachra "klokanů" Aleše Čermáka, který se sice ze vstřelené branky také radoval hned dvakrát, ale jeho týmu to bylo v divokém derby absolutně k ničemu.

První trefa LK37 se zrodila poté, co Zelený prodloužil hlavou Kairinenův centr z levé strany a třiadvacetiletý univerzál ho na zadní tyči poslal z metru do sítě. Podruhé rozvlnil síť z pokutového kopu, který nařídil rozhodčí po skrumáži v pokutovém území a s tím spojené Dostálově ruce.

Sparťanský lídr upravil svou bilanci v právě probíhající sezoně na pět startů a pět branek, což je famózní bilance a bývalý hráč Zbrojovky bude nepochybně útočit na své osmigólové maximum z ročníku 2020/2021.

"Bylo to docela dobré, s touhle statistikou jsem spokojený. Týden od týdne se cítím líp. Ještě to sice není ve stavu, jaký bych si představoval, ale pomalými krůčky se k tomu přibližuji," řekl pro O2 TV Fotbal zaskakující střední obránce, který je podle svého trenéra schopný zvládát jak klasického stopera, tak krajního stopera i záložníka a na všech pozicích je schopný předvádět výborné výkony. "Jsem s ním moc spokojený. Má skvělou mentalitu, cítím z něj zodpovědnost za celý tým a jeho výkon, a i proto zaslouženě nosí kapitánskou pásku," chválil univerzála.

Mírný škraloup sice za sebou zanechal poté, co nedovoleně zastavil unikajícího Puškáče, což Bohemians potrestali proměněnou penaltou, nicméně na to si už v rámci suverénní "tenisové" výhry za pár dní beztak nikdo nevzpomene...

Foto: AC Sparta Praha