Třiadvacet střeleckých pokusů bylo k ničemu, Niță se dočkal u posledního týmu tabulky své první nuly

Třiadvacet střeleckých pokusů bylo k ničemu, Niță se dočkal u posledního týmu tabulky své první nuly

Pardubicím se povedlo i podruhé v ročníku 2022/2023 položit na lopatky Mladou Boleslav a na příčku, jež bude při závěrečném zúčtování znamenat klid, jim chybí už jen pět bodů.

Šestnáctý celek tabulky vyválčil plný počet bodů zejména díky Dominiku Janoškovi, který byl autorem jediné trefy utkání a Florinu Nitovi, jenž si připsal první vychytanou nulu v novém angažmá.

Kmenový brankář Sparty přitom musel být ve střehu již od prvních minut. Nejprve zahrozil Milan škoda, poté Tomáš Ladra, s tím, že si velezkušený rumunský brankář poradil také se štiplavým pokusem Daniela Marečka.

Domácí výběr vygeneroval celkem 23 střel. I když mířilo na pardubickou branku pouze jedenáct z nich a dvanáct skončilo mimo, Niță byl v takové permanenci, jíž během svých sparťanských dnů nezažil.

"Druhý poločas jsme se více tlačili do koncovky, byli důraznější, ale bohužel naší současnou slabinou je mizerná produktivita. Na jaře jsme dali pouze jeden gól," posteskl si na tiskovce videitelně zklamaný kouč poraženého týmu Pavel Hoftych.

O druhé čisté konto v řadě se může pětatřicetiletý rodák z Bukurešti pokusit již v závěru týdne v mimořádně důležitém souboji proti patnáctému Zlínu.

Květ: Asi to bude boj do posledního kola nehledě na to, jestli Slavia vyhraje nebo prohraje

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený