Vyškov, Jihlava, Slavie, Teplice, Liberec, Plzeň a teď Brno. Líbí se mi styl, jakým Zbrojovka hraje, hlásí Tijani

Vyškov, Jihlava, Slavie, Teplice, Liberec, Plzeň a teď Brno. Líbí se mi styl, jakým Zbrojovka hraje, hlásí Tijani

Zbrojovka Brno získala krátce před koncem přestupního termínu posilu do obrany. Do jedenáctého týmu nejvyšší soutěže přichází z Viktorie Plzeň na půlroční hostování stoper Mohamed Tijani. 

Pětadvacetiletý reprezentant Beninu se k brněnskému celku připojil dnes. Kluby dokončují administrativní záležitosti půlročního hostování bez opce.

"Jsem spokojený, že v Brně můžu být. Viděl jsem Zbrojovku v několika zápasech a líbí se mi styl, jakým hraje. Brno je fotbalový tým a jsem přesvědčený, že nepatří do dolních pater tabulky. Rád bych pomohl k tomu, aby se posunulo výš," řekl Tijani, který by měl dostat dres s číslem 3.

Příchod zkušeného defenzivního hráče přivítal i kouč prvoligového nováčka Richard Dostálek. "Jsme rádi, že se nám povedlo takového hráče přivést. Momo už má navzdory relativně nízkému věku něco za sebou, prošel velkými kluby. Je schopný nám okamžitě pomoci v silových parametrech, výšce a v rozehrávce," uvedl brněnský trenér.

TIjani zkoušel čtyři roky štěstí ve španělském Vallecanu, v Česku je od roku 2018 a oblékal dresy Vyškova, Jihlavy, Slavie, Teplic, Liberce a Plzně. V české první lize odehrál 28 zápasů a vstřelil jeden gól.

Pět událostí ligového kola: Hübschman nejstarším střelcem jen na chvíli, van Buren pokračuje ve výborné sérii a duel Sparty opět se 7 góly za půli