Hodnotu 200 milionů eur pokořili jen dva hráči planety. Najdete je na Etihad Stadium a v Signal Iduna Parku

Hodnotu 200 milionů eur pokořili jen dva hráči planety. Najdete je na Etihad Stadium a v Signal Iduna Parku

Věděli jste, že v první desítce nejhodnotnějších hráčů soudobého světa nefiguruje nikdo, kdo by stál méně než 120 milionů eur?

Vyplývá to z čerstvého výzkumu CIES Football Observatory, který ukázal, že ani ve druhé desítce nejcennějších fotbalistů nejde nikdo pod 100 milionů eur.

Na čele žebříčku se vyhřívá devatenáctiletý anglický teenager Jude Bellingham, kterého má Borussia Dortmund smluvně vázaného až do června 2025. Aktuálně u něj svítí suma 208 milionů eur.

Také druhou příčku okupuje reprezentant Albionu, jímž je dvaadvacetiletý střední záložník Phil Foden z Manchesteru City, který by se dal podle tabulek vykoupit z Etihad Stadium za 200 milionů eur.

Ostrovní dvojici se tak podařilo trumfnout jak Kyliana Mbppého z Paris Saint-Germain (191 milionů eur), tak Erlinga Haalanda (175 milionů eur). Nor má však oproti Francouzovi o tři roky delší kontrakt.

Je zajímavé, že před Haalandem, který je aktuálně nejlepším střelcem Starého kontinentu, už se finančně dostal také jeho brazilský vrstevník Vinícius Júnior z Realu Madrid, který je na stejné ceně jako výše zmíněný neúspěšný finalista loňského mistrovství světa z Parku princů.

Pro úplnost dodáváme, že při výpočtu hodnoty jednotlivých hráčů se zohledňuje nejen věk a současná forma, ale také délka pracovní dohody.

Gvardiol za 110 milionů eur? Stojí se na něj fronta!