Vrba: Nejsem vyhořelý trenér. Zlín mi připomíná Plzeň v době, kdy jsem tam před 10 lety přišel

Vrba: Nejsem vyhořelý trenér. Zlín mi připomíná Plzeň v době, kdy jsem tam před 10 lety přišel

Kteří trenéři budou na jaře na české prvoligové scéně pod největším tlakem médií, fanoušků i expertů?  Bezesporu koučové silné trojky – Michal Bílek z Plzně, Jindřich Trpišovský ze Slavie a Brian Priske ze Sparty. Hned za nimi pak doyen české ligové scény Pavel Vrba, jenž se upsal zachraňujícímu se Zlínu. Magazín HATTRICK ve svém posledním čísle přináší velký rozhovor s koučem, který otevřeně hovoří nejen o Zlínu, ale i o svých předchozích angažmá, včetně slovenských začátků.

Interview vzniklo na Maltě, kde Zlín pobýval na desetidenním soustředění a v rámci Tipsport Malta Cupu sehrál tři zápasy.

Byť Vrbův tým ani jednou nevyhrál, jeho lodivod působil na středomořském ostrově velmi uvolněně a odpovídal i na ne zrovna příjemné otázky.

O čem všem mluvil?

- Nejsem vyhořelý, pokud si to někteří novináři o mně myslí, tak proti těmto podpásovkám nelze bojovat.

- Zlín je fungující klub a připomíná mi Plzeň v době, kdy jsem tam před deseti lety přišel. Ale tím netvrdím, že zopakujeme její cestu.

- Měl jsem nabídku z ciziny, hodně z východu, z destinace, kam se nyní moc nechodí, ale nevzal jsem ji.

- V Baníku jsme potkal fajn lidi, ale taky takové, které už v životě nechci potkat.

- Rád vzpomínám na své začátky na Slovensku, mám tam stále kamarády a kontakty, ale nabídky mi od tam nyní žádné nepřišly.

Nejen o těchto tématech hovořil na Maltě Pavel Vrba. Celý obsáhlý rozhovor s ním přináší magazín HATTRICK ve svém únorovém vydání, které je v drtivé většině věnováno jarnímu startu první ligy a je nejkomplexnějším průvodcem pro fotbalové fanoušky na tuzemské scéně.